Własna działalność a praktyka zawodowa

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Własna działalność a praktyka zawodowa

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #5318 Odpowiedz
   Emil
   Gość

   1. Czy prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą można zatrudniać na umowę zlecenie kierownika praktyki, który nie ma 5 lat uprawnień i na tej podstawie odbyć wymagana praktykę? Czy wówczas musi być w umowie zlecenie wpisana liczba godzin w miesiącu? Czy tylko okres obowiazywania? Czyli np. 12 umów zlecenie (z zapasem 13) na okres 1 miesiąca każda?
   2. Jakie projekty są brane pod uwagę do praktyki? Tylko objęte pozwoleniem na budowę czy też na zgłoszenie?
   3. Czy oświadczenia kierownika praktyk obejmujący czas 1 roku musi być jedno na cały ten czas? Czy może być kilka o łącznym czasie 1 roku?
   4. Zgodnie z ustawą można rozpocząć praktykę po 3 roku studiów inżynierskich, czyli jeszcze bez posiadania tytułu inżyniera. Aby mieć pełne uprawnienia należy mieć tytuł magistra. Praktyka po 3 roku studiów będzie ważna przy ubiegania się o uprawnienia pełne po zdobyciu magistra?

  • #5329 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   1. Aktualnie nie ma w przepisach warunku 5 letniego doświadczenia w ramach wykonywania uprawnień dla kierownika praktyki. Pojawia się to dopiero w projektach nowych przepisów, ale nie wiadomo w jakiej formie ostatecznie wejdzie w życie.

   Nie mają znaczenia warunki umowy jakie ma kierownik budowy w kontekście odbywania praktyki zawodowej podopiecznego.

   2. PIIB bierze pod uwagę projekty budowlane.

   3. Może być kilka oświadczeń, tak by łączny czas praktyki był co najmniej równy okresowi praktyki wymaganemu dla danej specjalności i rodzaju uprawnień budowlanych. Jeżeli praktyka była prowadzona na różnych obiektach lub kierowników praktyki jest więcej można więc przedłożyć kilka oświadczeń.

   4. Tak praktyka będzie ważna pod warunkiem, iż pierwotnie została odbyta pod kierownictwem osoby z pełnymi uprawnieniami w danej specjalności.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Własna działalność a praktyka zawodowa
Twoje dane: