Uprawnienia wykształcenie

Uprawnienia budowlane Forum Wykształcenie Uprawnienia wykształcenie

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #15713 Odpowiedz
   Ola
   Gość

   Witam. Czy po ukończeniu studiów magisterskich na kierunku optoelektronika, mogę ubiegać się o uprawnienia budowlane w telekomunikacji ? Ewentualnie czy liczy się uzupełnienie wykształcenia studiami podyplomowymi stricte dotyczącymi telekomunikacji ?

  • #15762 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Aktualnie ukończenie studiów na kierunku optoelektronika nie gwarantuje możliwości ubiegania się o nadanie uprawnień budowlanych. Ten kierunek nie znajduje się na liście kierunków odpowiednich oraz pokrewnych w załączniku do rozporządzenia w sprawie przygotowania zawodowej do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.
   Wymagane wykształcenie oraz związaną z nim praktykę zawodową można określić za pomocą naszego kalkulatora do uprawnień budowlanych.

   Istnieje możliwość zaliczenia wykształcenia dla danych uprawnień na podstawie indywidualnej decyzji komisji kwalifikacyjnej. Jeżeli określona część przedmiotów na kierunku odpowiada tym przedmiotom z kierunków odpowiednich lub pokrewnych. Cała procedura jest opisana tutaj: wykształcenie a nieodpowiedni kierunek

  • #15787 Odpowiedz
   Marek
   Gość

   Dzień dobry. Jestem po I i II stopniu architektury, jednak bez uprawnień jeszcze. Interesuje mnie podjęcie studiów II stopnia budownictwa. Czy przy takim obrocie spraw będę mógł ubiegać się o uprawnienia w pełnym lub niepełnym zakresie? Dużo mówiło się o inżynierach bud. podejmujących II stopień arch. ale w tą stronę ciężko znaleźć informacje.

   • #15788 Odpowiedz
    Marek
    Gość

    Chodzi mi oczywiście o uprawnienie ze specjalnością drogową lub konstrukcyjno-budowlaną.

   • #15859 Odpowiedz
    uprawnienia
    Opiekun forum

    Z tego co Nam wiadomo w drugą stronę jest lepiej. PIIB generalnie może wymagać zgodności studiów I i II stopnia, natomiast w większości przypadków tego nie robi. Także szanse są o wiele większe, niż przy ubieganiu się o uprawnienia architektoniczne w IARP, gdzie w zasadzie przechodzi tylko wykształcenie architektoniczne z I i II stopnia studiów.

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Uprawnienia wykształcenie
Twoje dane: