Uprawnienia budowlane a stanowisko

Uprawnienia budowlane Fora Praktyka zawodowa Uprawnienia budowlane a stanowisko

Oglądasz 11 wpisów - 1 z 11 (wszystkich: 11)
 • Autor
  Wpisy
 • #5418 Odpowiedz
  Piotr
  Gość

  Witam,
  Czy pracując na stanowisku „specjalista ds. Projektowania i nadzoru ” , wykonując obowiązki na budowie izba zaliczy mi praktykę do uprawnień wyrównawczych?

  Z góry dzięki

  #5424 Odpowiedz
  uprawnienia
  Opiekun forum

  Co do zasady najważniejszy jest zakres obowiązków jaki kandydat wykonuje podczas odbywania praktyki zawodowej. Stwierdzenie ” obowiązki na budowie” jest tutaj bardzo nieprecyzyjne dlatego też nie można jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie.

  Natomiast w komisjach kwalifikacyjnych pracują specjaliści, którzy mają na co dzień do czynienia z budownictwem i może budzić wiele wątpliwości dlaczego osoba, której nazwa stanowiska związana raczej z projektowaniem wykonuje zasadniczo prace na budowie.

  #5439 Odpowiedz
  Robert
  Gość

  Witam,
  pracuję w spółce energetycznej na stanowisku o nazwie Inż. ds. Dokumentacji Energetycznej, zajmuję się dokumentacjami projektowymi tzn. opiniuję je i weryfikuję pod kątem poprawności wykonania. Czy praca przy projektach w takim stopniu zaliczy mi się do praktyki.

  #5453 Odpowiedz
  uprawnienia
  Opiekun forum

  Na pierwszy rzut oka wydaje się, że taka praktyka może okazać się problematyczna do zaliczenia przez komisje kwalifikacyjną, gdyż nie jest to stricte wykonywanie dokumentacji projektowej. Sprawdzanie dokumentacji nie jest traktowane jako czynne uczestnictwo w pracach projektowych.

  #7186 Odpowiedz
  Jan
  Gość

  Witam,
  Czy będąc na stanowisku kierownika robót będzie problem z uznaniem praktyki wykonawczej?

  #7187 Odpowiedz
  Janusz
  Gość

  Dzień dobry,

  Pracuję jako kierownik budowy na pełen etat. W umowie zlecenie nie mam podanego wymiaru godzinowego a jedynie że będę dostarczał oświadczenia o ilości przepracowanych godzin ale nie wpływa to na moje wynagrodzenie. Dodatkowo nie mam stanowiska żadnego zapisanego w umowie a jedynie że wspieram w koordynowaniu prac budowlanych oraz pomoc w opracowywaniu dokumentacji projektowej. Czy taka praktyka jest uznawana?

  #9065 Odpowiedz
  uprawnienia
  Opiekun forum

  Teoretycznie takie stanowisko nie powinno przekreślić zaliczenia praktyki, natomiast zwykle komisje kwalifikacyjne interesują się bardziej kierownikami robót lub budowy bez uprawnień. W sczególności weryfikując wiedzę na egzaminie ustnym

  #10100 Odpowiedz
  Adam
  Gość

  Witam, pracuję jako inżynier budowy w firmie wykonawczej, jednak zakres moich obowiązków to głównie praca w biurze budowy (papierologia), zamawianie i liczenie materiałów, przygotowywanie przetargów/ofert, protokołów, dokumentacji powykonawczych i innych dokumentów związanych z prawidłowym rozliczeniem budowy. Czy taki zakres wystarczy do zaliczenia praktyki na budowie?

  #10529 Odpowiedz
  Miro
  Gość

  Dzień dobry,

  Chciałbym zapytać, jakie uprawniania są potrzebne do prowadzenia adaptacji gotowych projektów domów jednorodzinnych (bycia Projektantem Adaptującym).
  Posiadam tytuł magistra inżyniera na kierunku budownictwo.
  Uprawnienia jakie mogę zrobić to do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno budowlanej.
  Czy wystarczą jedne, czy trzeba obydwa zrobić?
  Czy definitywnie muszą być to uprawnienia do projektowania w specjalności architektonicznej ??
  Nigdzie nie mogę znaleźć informacji z pewnego źródła

  Z góry dziękuję za każdą cenną informację 🙂

  #10770 Odpowiedz
  Gość
  Gość

  Dzień dobry,
  Pracuję na stanowisku „Specjalista ds. Technicznych”, podczas budowy pełniłem obowiązki identyczne do obowiązków inżyniera budowy. Czy taka nazwa stanowiska będzie zaakceptowana przez Izbę?
  Zaznaczę że Kierownik Robót był pracownikiem innej firmy.

  #10820 Odpowiedz
  uprawnienia
  Opiekun forum

  Pod względem zakresu prac obowiązki inżyniera budowy jak i kierownika robót mogą być takie same, więc jeżeli pozostałe wymagania odnośnie praktyki zostaną spełnione to praktyka powinna zostać zaliczona.
  Z informacji, które docierają do Nas wynika jednak, iż niektóre izby inżynierów pouczają kandydatów o braku możliwości kierowania robotami budowlanymi bez posiadania uprawnień. Nie wiadomo jednak jaki to ma wpływ na zaliczenie takiej praktyki zawodowej.

Oglądasz 11 wpisów - 1 z 11 (wszystkich: 11)
Odpowiedz na: Uprawnienia budowlane a stanowisko
Twoje dane: