Przedsiębiorca budowlany a praktyka zawodowa

Strona główna Fora Praktyka zawodowa Przedsiębiorca budowlany a praktyka zawodowa

Temat zawiera 1 odpowiedź, i ma 2 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez  uprawnieniabudowlane.pl 3 miesięcy temu.

 • Autor
  Wpisy
 • #5219 Odpowiedź

  Grzegorz

  Jestem przedsiębiorca prowadzę firmę budowlaną. Mam ukończone studia I stopnia kierunek Budownictwo.
  W jaki sposób mogę odbyć (zaliczyć) praktykę zawodową niezbędną do uzyskania uprawnień do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń jako właściciel firmy.
  Osoba (kierownik budowy) posiadający niezbędne uprawnienia do prowadzenia praktyk z pewnych przyczyn nie chce zostać zatrudniony w mojej firmie na etacie czy na jakąkolwiek umowę cywilno-prawną. Osoba ta też prowadzi swoją działalność gospodarczą.
  Pytanie. Czy możliwe jest zawarcie umowy o wolontariat z tą osobą (osoba fizyczna) jako kierownik budowy w mojej firmie i czy taka umowa będzie akceptowana do zaliczenia przeze mnie praktyki zawodowej.
  Druga opcja to zawarcie umowy o wolontariat pomiędzy dwoma przedsiębiorcami (on jako osoba prowadząca działalność gospodarczą świadczy usługę kierowanika budowy w mojej firmie ale tylko na zasadzie wolontariatu?

 • #5220 Odpowiedź

  W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej nie ma potrzeby stosowania sztucznie dodatkowych umów. Dokumenty potwierdzające prowadzenie działalności gospodarczej, ewentualnie w razie potrzeby umowa potwierdzająca wykonywanie robót na danej inwestycji będą w większości przypadków wystarczające.

  Jeżeli chce Pan mieć pewność można zadać pytanie na dyżurze członka OKK w swoim mieście, ale wg informacji członka KKK umowa jednoosobowej DG będzie równoważna umowie o pracę.

  Dokumentacja praktyki natomiast standardowo w oświadczeniu kierownika praktyki oraz zbiorczym zestawieniu praktyki zawodowej.

Odpowiedz na: Przedsiębiorca budowlany a praktyka zawodowa
Twoje dane: