Mniejszy zakres pytań na egzaminie

Uprawnienia budowlane Forum Egzamin Mniejszy zakres pytań na egzaminie

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #14340 Odpowiedz
   Radek_Lublin
   Gość

   W sesji wiosna 2021 przystępuje do egzaminu na uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno budowlanej do projektowania. Zrobiłem już kilka lat wcześniej uprawnienia wykonawcze konstrukcyjno budowlane. Słyszałem, że egzamin w tym wypadku będzie łatwiejszy i pytań będzie mniej.
   Czy ktoś się orientuje jakie dokładnie będą obowiązywały zasady w przypadku gdy rozszerzam uprawnienia budowlane?
   Czy izba poinformuje mnie dokładnie z zakresu jakiego będę musiał się uczyć, bo jak na razie przyszło tylko powiadomienie o egzaminie i że zakres egzaminu będzie zmniejszony. Natomiast nie ma w nim żadnych konkretów jakie przepisy mogę pominąć.

  • #14359 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Tak faktycznie w przypadku osób, które spełniają tzw. warunek rozszerzenia uprawnień wymagana liczba i zakres pytań na egzaminie testowym oraz ustnym na uprawnienia budowlane będzie mniejsza.
   Podstawowy problem w tym wypadku polega na tym, iż izba nie podaje przed egzaminem, które dokładnie zakresy zostaną pominięte, a których nadal należy się uczyć. W praktyce więc nie jest to jakieś specjalnie duże ułatwienie.
   Może być łatwiej o tyle, że kandydat posiada już znacznie większe doświadczenie zawodowe oraz już raz przeszedł przez proces egzaminacyjny.

   Zmniejszony zakres egzaminu

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Mniejszy zakres pytań na egzaminie
Twoje dane: