Zakres pytań na konkretną specjalizację

Uprawnienia budowlane Forum Egzamin Zakres pytań na konkretną specjalizację

 • Ten wątek ma 1 odpowiedź. Ostatnia aktualizowany w dniu 28/01/2021 przez Uprawnienia.
Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #12223 Odpowiedz
   Bart96
   Gość

   Witam. Nie mam nic przeciwnego w związku z zakresem aktów prawnych jakie są wymagane do posiadania wiedzy w danej specjalności. Jedynie moją wątpliwość budzi zakres pytań z konkretnych aktów prawnych. Mianowicie, czy pytania na egzaminie pisemnych typu przekrój przewodów kominowych, odległość instalacji gazowej w budynku od innych, czy parametry dotyczące światłowodów w budynkach mieszkalnym trafiają się przy specjalizacji np mostowej, czy też drogowej? WG mnie jest to troszkę mijające się z celem, ponieważ przy ww specjalizacji i tak nie będę miał do czynienia tymi zagadnieniami podczas pełnienia samodzielnej funkcji technicznej. Czy ktoś mógłbym rozwiać moje wątpliwości?

  • #12225 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Aktualnie w wymaganiach PIIB podaje jedynie czy znajomość danego aktu prawnego jest wymagana czy nie, przy danej specjalności uprawnień budowlanych. Jeszcze kilka lat temu podawano wymagany stopień znajomości przepisu ( szczegółowy lub ogólny ), więc było to jakieś ułatwienie dla zdających. Dodatkowo przy bardziej obszernych aktach izby podawały konkretne rozdziały. Natomiast z podawania takich wymagań PIIB zrezygnowało w 2017 roku.

   Teraz jednak podaje się jedynie całe przepisy i teoretyczne znajomość całego przepisu jest wymagana. Na egzaminach testowych jest niestety loteria i niekiedy zdarzają się pytania totalnie nie związane z zakresem danej specjalności więc jedyną drogą jest przerobienie wszystkich pytań.

   W przypadku egzaminu ustnego warunki są już bardziej dostosowane dla konkretnej specjalności zdającego i rzadko zdarzają się pytania stricte techniczne niezwiązane zupełnie z daną branżą.

  • #12772 Odpowiedz
   Uprawnienia
   Gość

   Zapraszam do kontaktu, szczegóły w komentarzach.

   Uprawnieniapyt@gmail.com

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Zakres pytań na konkretną specjalizację
Twoje dane: