Wykształcenie inne, które posiada 30% pkt ECTS kierunkowego wykształcenia

Uprawnienia budowlane Forum Wykształcenie Wykształcenie inne, które posiada 30% pkt ECTS kierunkowego wykształcenia

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #13611 Odpowiedz
   Waldemar
   Gość

   Dot. ubiegania się o upr.do projekt. i kier.rob. w ogr.zakr.-specj. instalacyjna w zakresie sieci i instal.i urządzeń cieplnych,gazowych…

   Dzień dobry,
   Mam skończone studia I st. na kierunku Zarządzanie i inż. produkcji – porównując z kier.Inż.Środowiska gdzie kompl pkt.ECTS = 210, natomiast przedmioty z mojego kierunku, które się pokrywają z Inż.Środ. to 71 pkt ECTS a więc ponad 30%.
   W związku z powyższym mam pytanie, czy jest szansa na pozytywną weryfikację tego wykształcenia i staranie o powyższe uprawnienia (czy już takie weryfikacje się odbywały, jeśli tak to z jakim skutkiem)
   pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź
   Waldemar

  • #13615 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Problem weryfikacji wykształcenia w tym wypadku jest niestety dosyć skomplikowany i ciężko jest jednoznacznie udzielić odpowiedzi czy wykształcenie będzie zaliczone.

   Wynika to z następujących faktów:
   1/ Jakie przedmioty na Twoim kierunku zostaną zaliczone jako pokrywające się z kierunkiem wiodącym dla danej specjalności.
   2/ Na jakiej uczelni wybrano kierunek wiodący do porównania ( są czasem różnice).
   3/ Wg jakiego roku dokonano takiego porównania.

   Z Twoich wyliczeń wyszło niewiele ponad 30% czyli de facto na granicy. Nawet drobna różnica w interpretacji może zdecydować o kwalifikacji lub odrzuceniu takiego wykształcenia.
   Ostatecznie decyzja o kwalifikacji należy do komisji kwalifikacyjnej, a ona wydaje decyzje dopiero po złożeniu wniosku i uiszczeniu opłaty. Więc wiąże się to z ryzykiem finansowym.

   Alternatywnie są też przeprowadzane dyżury członków OKK ( przynajmniej przed pandemią były ), na których można zadać takie pytania. Ale tutaj już zależy na kogo z komisji się trafi i czy będzie na tyle kompetentny by udzielić wiążącej odpowiedzi.
   Opcjonalnie można też wysłać prośbę o interpretacje emailem lub pismem, natomiast zwykle odpowiedzi są ogólnikowe i sprowadzają się do zdania, iż ” ostateczną decyzję podejmuje OKK po zapoznaniu się z kompletem dokumentów”

   Wyjaśnianie wątpliwości do wykształcenia i praktyki

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Wykształcenie inne, które posiada 30% pkt ECTS kierunkowego wykształcenia
Twoje dane: