Wykształcenie, a uprawnienia budowlane

Uprawnienia budowlane Forum Wykształcenie Wykształcenie, a uprawnienia budowlane

 • Ten wątek ma 1 odpowiedź. Ostatnia aktualizowany w dniu 25/03/2022 przez Grzegorz.
Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #18036 Odpowiedz
   Konrad
   Gość

   Dzień dobry,

   Ukończyłem studia I stopnia na kierunku transport o specjalności: Budowa i utrzymanie infrastruktury kolejowej, kontynuuję pogłębianie wiedzy na studiach II stopnia, również transport, ale o specjalności: Organizacja i technika transportu szynowego, wiem że po ukończeniu II stopnia mogę próbować ubiegać się o uprawnienia do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w zakresie kolejowych obiektów budowlanych bez ograniczeń oraz do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w zakresie sterowania ruchem kolejowym.
   Jednakże czy jeśli podjąłbym kolejne studia II stopnia, ale na kierunku budownictwo w specjalności konstrukcje budowlane i inżynierskie to będę mógł próbować ubiegać się o uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w zakresie specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń bądź też do projektowania w tej dziedzinie również bez ograniczeń ?

   Bardzo dziękuję za odpowiedź,
   Konrad

  • #20719 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Ukończenie studiów na kierunku budownictwo będzie umożliwiało ubieganie się o zdobycie uprawnień budowlanych do projektowania lub kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń zgodnie z zał. do rozporządzenia jest to kierunek odpowiedni: https://uprawnieniabudowlane.pl/kalkulator-wyksztalcenia-i-praktyki/

  • #22314 Odpowiedz
   Grzegorz
   Gość

   Dzień dobry,

   ukończyłem studia I stopnia na kierunku Inżynieria i Gospodarka Wodna na spec. Inżynieria Wodna.
   Czy jeżeli podejmę się studiów II stopnia na kierunku Budownictwo (spec. Konstrukcje budowlane) będę mógł ubiegać się o uprawnienia budowlane projektowe i wykonawcze (w pełnym zakresie) konstrukcyjno – budowlane/hydrotechniczne/mostowe ?

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Wykształcenie, a uprawnienia budowlane
Twoje dane: