Uprawnienia w biurze projektowym i na własnej działalności

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Uprawnienia w biurze projektowym i na własnej działalności

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #14620 Odpowiedz
   Praktykant
   Gość

   Witam,
   Ubiegam się o uprawnienia budowlane w zakresie sieci instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń – projektowe oraz wykonawcze. Praktykę projektową mam odbytą w biurze projektowym, również mam możliwość w tej samej firmie odbycie praktyki na budowie ale myślę nad otworzeniem własnej działalności w której będę wykonywał instalacje elektryczne i zastawiam się, czy podczas prowadzenia własnej działalności oddając instalacje elektryczną z pomiarami do odbioru którą musi podbić kierownik robót elektrycznych będzie zaliczona jako praktyka na budowie ? dodam, że nie będę posiadał żadnej umowy z kierownikiem robót elektrycznych.

   Dziękuje za odpowiedź.

  • #14809 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Obowiązujące przepisy dopuszczają możliwość odbywania praktyki zawodowej do uprawnień budowlanych w ramach własnej jednoosobowej działalności gospodarczej. Nie ma również obowiązku aby praktykanta oraz kierownika praktyki łączyła umowa lub np. praca w jednej firmie.
   Natomiast oczywiście musi ich łączyć wspólne wykonywanie obowiązków w ramach prowadzonych robót budowlanych.
   Tak więc kierownik powinien widnieć w dokumentach budowy np. dzienniku lub protokołach odbiorowych. A Ty jako osoba wykonująca prace powinieneś mieć umowy łączące Cię z daną budową. ( Nie jest wymagane ich przedkładanie razem z dokumentami kwalifikacyjnymi, natomiast w razie problemów z weryfikacją mogą się przydać).

   Obowiązują tutaj wszystkie standardowe wymagania jak dla praktyki na etacie. Należy więc zapewnić zgodność i różnorodność zakresu prac ze specjalnością o jaką się ubiegamy, odpowiednie uprawnienia kierownika robót.

   Nie powinno to raczej polega na wykonaniu całości prac samodzielnie a następnie jedynie odbiór i pieczątka na oświadczeniu przez kierownika. Prace powinny być wykonywane bezpośrednio pod jego nadzorem na bieżąco.

   Tutaj więcej o rodzajach umów o praktykę zawodową do uprawnień budowlanych:

   Praktyka zawodowa a rodzaj umowy

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Uprawnienia w biurze projektowym i na własnej działalności
Twoje dane: