Uprawnienia elektryczne a stopień studiów

Uprawnienia budowlane Forum Wykształcenie Uprawnienia elektryczne a stopień studiów

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #13758 Odpowiedz
   Maciej
   Gość

   Szanowni Państwo,

   czy osoba która uzyskała tytuł inżyniera na kierunku Automatyka i Robotyka na wydziale elektrycznym na uczelni technicznej, może starać się o nadanie nieograniczonych uprawnień budowlanych w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, jeżeli w przyszłości uzyska tytuł magistra inżyniera na kierunku Elektrotechnika?

   Z góry dziękuję za odpowiedź.

  • #13770 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Uzyskanie wykształcenia II stopnia na kierunku elektrotechnika zakończonego tytułem magister inżynier pozwoli na ubieganie się o uprawnienia bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci instalacji i urządzeń elektrycznych oraz energetycznych. Jest to bowiem wykształcenie odpowiednie wg wymagań rozporządzenia ws przygotowania zawodowego do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.

   Ukończony kierunek studiów na I stopniu ma przy tym mniejsze znaczenie ale powinna to być uczelnia techniczna, a jego ukończenie wiązać się powinno z uzyskaniem tytułu inżyniera.
   Na chwilę obecną takie są interpretacje izb inżynierów. Oczywiście ostateczna kwalifikacja następuje w momencie złożenia dokumentów do okręgowej komisji kwalifikacyjnej, która dokona ich oceny pod kątem formalnym i merytorycznym.

   Więcej informacji w artykule:

   Uprawnienia budowlane gdy jedynie drugi stopień studiów jest odpowiedni

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Uprawnienia elektryczne a stopień studiów
Twoje dane: