Uprawnienia budowalne tk

Uprawnienia budowlane Forum Kwalifikacja Uprawnienia budowalne tk

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #17210 Odpowiedz
   Dawid
   Gość

   Dzień dobry,

   Bardzo proszę o poradę, może ktoś z Państwa był w podobnej sytuacji. Ukończyłem studia I stopnia na kierunku Elektrotechnika na Politechnice. Z suplementu dyplomu wynika, że mam możliwość ubiegania się o uprawnienia budowalne telekomunikacyjne w ograniczonym zakresie. Od niemal 3 lat pracuję w PKP na stanowisku diagnosty ds. telekomunikacji. W ramach obowiązków służbowych biorę udział w komisjach odbiorowych inwestycji infrastruktury kolejowej. Ponadto dokonuję analizy stanu technicznego urządzeń tk ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa ruchu pociągów, analizy charakteru i przyczyn stwierdzonych nieprawidłowości oraz wnioskowanie o potrzebie przeprowadzania na obiekcie diagnozowanym robót remontowych i napraw. Czy taki charakter i okres zatrudnienia uznaje się za praktykę zawodową niezbędną z perspektywy możliwości uzyskania ograniczonych uprawnień do kierowania robotami budowalnymi w zakresie telekomunikacji?

  • #17244 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Studia pierwszego stopnia w zakresie elektrotechniki umożliwiają ubieganie się o uprawnienia telekomunikacyjne:
   – projektowe w ograniczonym zakresie
   – wykonawcze nieograniczone po 3 latach praktyki
   kalkulator specjalności uprawnień

   Jeżeli chodzi o sprawdzenie czy zakres praktyki jest odpowiedni to najprostszym testem jest odpowiedź na pytanie ” czy do wykonywania danego rodzaju pracy i obowiązków wymagane jest ustanowienie osoby z odpowiednimi uprawnieniami budowlanymi”
   Jeżeli będzie to odpowiedź twierdząca to zakres czynności będzie odpowiedni.
   Jeżeli chodzi o uprawnienia budowlane to komisje zwykle wymagają by praktykant brał czynny udział przy budowie lub wykonywaniu robót budowlanych w zakresie danej specjalności. Natomiast czynności związane z utrzymaniem, konserwacją czy diagnostyką nie są zwyczajowo uznawane.
   Tak więc podsumowując w tym wypadku może być ciężko by komisja zaliczyła taką praktykę zawodową.

  • #17297 Odpowiedz
   Dawid
   Gość

   Dziękuję bardzo za odpowiedź. Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie, a mianowicie czy praktyka zawodowa polegająca na pracy u zarządcy infrastruktury kolejowej uprawnia do uzyskania uprawnień budowlanych jedynie z zakresu SRK i KOB czy również z pozostałych specjalności?

  • #17438 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Raczej należy się spodziewać, iż ustawodawcy chodziło tutaj właśnie stricte o uprawnienia w specjalności kolejowej.

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Uprawnienia budowalne tk
Twoje dane: