Przyniesione wydrukowane własne akty prawne lub książki na egzaminie ustnym

Uprawnienia budowlane Forum Egzamin Przyniesione wydrukowane własne akty prawne lub książki na egzaminie ustnym

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #4738 Odpowiedz
   jarek099
   Gość

   Czy na egzaminie ustnym na uprawnienia budowlane jest możliwość korzystania z własnych aktów prawnych lub książek typu. np Poradnik majstra budowlanego. Od znajomych słyszałem, że czasu na przygotowanie niekiedy jest bardzo mało a w dokumentach przygotowanych przez komisję robi się bałagan i czasem ciężko jest coś sprawnie znaleźć.

  • #4740 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   W głównym regulaminie przeprowadzania egzaminów na uprawnienia budowlane w PIIB nie ma na ten temat żadnych informacji. To czy dana izba dopuszcza możliwość posługiwania się przyniesionymi na egzamin własnymi tekstami ustaw czy norm oraz książek zależy od konkretnej okręgowej komisji kwalifikacyjnej. Są izby, które dopuszczają możliwość korzystania z takich materiałów np. małopolska, natomiast są też takie, które tego zabraniają np. podlaska. Polecam zasięgnąć opinii zdających we wcześniejszych sesjach egzaminacyjnych, gdyż zwykle jest to powtarzalne.

   Zdający egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne w IARP podczas przygotowań mogą natomiast posługiwać się własnymi wydrukowanymi tekstami aktów prawnych, normami oraz Eurokodami – jest to oficjalnie dozwolone w paragrafie 10 ust.7 regulaminu postępowania kwalifikacyjnego IARP

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Przyniesione wydrukowane własne akty prawne lub książki na egzaminie ustnym
Twoje dane: