Praktyka zawodowa – umowa a jednoosobowa działalność

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Praktyka zawodowa – umowa a jednoosobowa działalność

 • Ten wątek ma 1 odpowiedź. Ostatnia aktualizowany w dniu 25/03/2021 przez Paulina.
Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #13145 Odpowiedz
   Paulina
   Gość

   Dzień dobry. Skończyłam architekturę na Politechnice Poznańskiej. Obecnie prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą zajmującą się projektowaniem wnętrz. Chciałabym odbyć praktykę na budowie. Jaka w tym wypadku będzie najlepsza forma umowy, która pozwoli mi na optymalnie szybkie rozliczenie godzin praktyki, nie rezygnując z własnej pracy?

  • #13160 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Obecnie obowiązujące przepisy nie narzucają formy zatrudnienia przy odbywaniu praktyki zawodowej. Tak więc odpowiednim rodzajem umowy będzie zatrudnienie na etacie, umowa o dzieło lub umowa zlecenie, staże jak również praktyka w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej.

   Więcej informacji na temat: rodzaje umowy przy odbywaniu praktyki zawodowej.

   W tym konkretnym wypadku najwygodniej będzie odbywać praktykę na budowie w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. To rozwiązanie wymagające najmniej formalności również dla ewentualnego pracodawcy – kontrahenta, który Ciebie na tej budowie zatrudni lub zleci wykonywanie prac.

   Natomiast tak jak powyżej wspomniano, z formalnego punktu widzenia praktycznie każda forma zatrudnienia będzie odpowiednia. Kluczowe w przypadku odbywania praktyki to odpowiedni kierownik praktyki i wykonywanie obowiązków dostosowanych do konkretnej specjalności uprawnień budowlanych o jaką się ubiegamy.

  • #13181 Odpowiedz
   Paulina
   Gość

   Dziękuję za odpowiedź

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Praktyka zawodowa – umowa a jednoosobowa działalność
Twoje dane: