Praktyka budowlana

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Praktyka budowlana

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #12341 Odpowiedz
   Kacper
   Gość

   Podpisałem umowę wolontariat i przez 3 lata byłem asystentem tego kierownika przez ten czas nadzorowalismy 4 domy jednorodzinne, oczywiście okres nazdowy się zazębia.Jedna inwestycje kończyliśmy zaczhanalismy druga. Czy będę miał w takiej sytuacji zaliczone praktyki do uprawnień konstrukcjom-budowlanych bez ograniczeń ?

  • #12385 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Od tego czy praktyka zawodowa zostanie zaliczona zależy bardzo wiele czynników. Okręgowa komisja kwalifikacyjna podejmuje decyzję na podstawie przedłożonych dokumentów, uwzględniając uprawnienia kierownika praktyki, jej zakres merytoryczny.

   Z przedstawionego opisu można jednak wskazać na następujące problemy:

   1/ zakres praktyki wydaje się być bardzo niewielki – w przypadku standardowych domków jednorodzinnych kierownik budowy bywa zwykle na niej standardowo max 10 razy więc realnie to 4 x 10 = 40 dni praktyk. Oczywiście jeżeli takie domy są niestandardowe te obliczenia mogą się zmienić, natomiast komisja może drążyć w tym zakresie. Sama budowa domu jednorodzinnego wydaje się także być niewystarczająca do zapoznania się z całością zakresu prac wykonywanych w ramach uprawnień konstrukcyjno-budowlanych ( mam nadzieję, że o takim mówimy )

   2/ Umowę wolontariatu nie da się podpisać z firmą a jedynie z organizacją non profit. Wiele izb patrzy na wolontariat podejrzliwie. Więcej informacji o wolontariacie

   Połączenie punktów 1 + 2 zdecydowanie wzbudzi podejrzliwość komisji kwalifikacyjnej. Polecam zapoznać się z artykułem: https://uprawnieniabudowlane.pl/merytoryczna-weryfikacja-praktyki-zawodowej/

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Praktyka budowlana
Twoje dane: