Parktyka pod patronatem

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Parktyka pod patronatem

 • Ten wątek ma 1 odpowiedź. Ostatnia aktualizowany w dniu 02/02/2022 przez Piotr.
Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #17349 Odpowiedz
   Piotr
   Gość

   Witam, czy istnieje możliwość odbycia praktyki zawodowej pod patronatem u np. 2 osób z odpowiednimi kwalifikacjami i wykształceniem? Czy praktyka pod patronatem może być odbyta tylko u 1 osoby przez cały okres wymagany?

  • #17442 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Praktyka pod patronatem podlega takim samym wymaganiom jak standardowa praktyka u kierownika budowy lub robót. Podstawową różnicą jest tutaj fakt, iż między patronem a praktykantem nie istnieje żadna zależność formalno-prawna, która mogłaby wynikać np. z umowy o pracę itp.?
   Jeżeli chodzi o możliwość odbywania praktyki zawodowej pod kierownictwem dwóch patronów to jest to jak najbardziej możliwe. Podobnie jak można odbywać praktyki kierowane przez dwóch lub więcej kierowników praktyk.
   Oczywiście należy tutaj zwrócić uwagę, iż patronem w zamyśle może być np. członek rodziny lub znajomy. Jeżeli ktoś więc w tym gronie ma osoby o odpowiednich kwalifikacjach, oraz co istotne posiadające uprawnienia co najmniej od 5 lat, to taką praktykę może odbywać.
   Więcej o patronie praktyki zawodowej.

   • #19121 Odpowiedz
    Piotr
    Gość

    Czy praktyka pod patronatem może trwać więcej niż 1 rok? Np. pracując na umowę o pracę i chcąc odbyć praktykę (projektową)pod patronatem po godzinach (dziennie 4h) muszę wydłużyć czas praktyki – 1rok x 2 = 2 lata. Czy dobrze rozumiem?

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Parktyka pod patronatem
Twoje dane: