Odrzucenie praktyki zawodowej

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Odrzucenie praktyki zawodowej

 • Ten wątek ma 1 odpowiedź. Ostatnia aktualizowany w dniu 28/02/2021 przez .
Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #12793 Odpowiedz
   Kamil
   Gość

   Witam, mam pytanie odnośnie odrzucenia wniosku przez komisję. Załóżmy sytuację: braku dostatecznej informacji (np brak numeru pozwolenia na budowę/zgłoszenia) i komisja odrzuca praktykę. Czy istnieje możliwość uzupełnienia czy muszę czekać na kolejne terminy składania wniosków i przystąpić do procedury od nowa? Po jakim czasie dostanę informację, że zostałem zakwalifikowany?

  • #12818 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Postępowanie kwalifikacyjne o nadanie uprawnień budowlanych odbywa się w oparciu o przepisy Kodeksu Postępowania Administracyjnego. Jeżeli braki w dokumentach da się uzupełnić okręgowa komisja kwalifikacyjna wzywa do ich uzupełnienia w formie pisemnej za potwierdzeniem odbioru. W piśmie będzie również pouczenie w jaki sposób należy uzupełnić braki.

   W przypadku konieczności uzupełnienia dokumentów zwykle taka informacja przychodzi do miesiąca od złożenia wniosku kwalifikacyjnego.

   Więcej informacji na temat samej procedury kwalifikacji: https://uprawnieniabudowlane.pl/formalny-przebieg-kwalifikacji/

   Z drugiej strony jeżeli wniosek złożono poprawnie i zawiera wszystkie wymagane dokumenty to najpóźniej na 1 miesiąc przed egzaminem kandydat otrzymuje pismo potwierdzające kwalifikację oraz zawierające informacje o dacie i miejscu egzaminu na uprawnienia budowlane.

  • #22914 Odpowiedz
   Lukasz
   Gość

   A o odrzuceniu wniosku tez informują?

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Odrzucenie praktyki zawodowej
Twoje dane: