Od kiedy liczy się praktyka

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Od kiedy liczy się praktyka

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #12677 Odpowiedz
   Adrian
   Gość

   Dzień dobry,
   teroretycznie praktykę mogę zacząć wykonywać od ukończenia 3 roku studiów. Sesja kończy się zwykle pod koniec czerwca. Czy jeśli zacznę praktykę od 01 lipca będzie ona zaliczona? Czy ukończenie 3 roku studiów rozumiane jest jako 30.09 ?

  • #12679 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Termin „ukończenie 3 roku studiów” może być rozmaicie interpretowany zarówno przez uczelnie jaki i okręgowe komisje kwalifikacyjne. Nie ma ustalonej sztywnej daty gdyż studenci mogą uzyskać wpisy na następne semestry z różnymi datami, w szczególności gdy mają kłopoty z zaliczeniem niektórych przedmiotów i podchodzą do egzaminów kilka razy.

   Najprościej i najbardziej „pewnie” jest by potwierdzał go stosowny dokument. Może być nim np. indeks studiów, w którym znajdzie się wpis o przyjęciu na kolejny ( wyższy ) semestr studiów. Wówczas należy się kierować tą datą.

   Analogicznie takim potwierdzeniem może być inny dokument np zaświadczenie wydane przez uczelnie potwierdzające potwierdzające przyjęcie na następny semestr.

   Ważne by takie potwierdzenie posiadać w formie pisemnej, by w razie potrzeby jednoznacznie określić datę. Jest to o tyle ważne, iż od 2014 praktyki nie rejestruje się już w izbach i tak naprawdę od kandydata zależy kiedy chce rozpocząć.

   Proszę także pamiętać, iż praktyka taka będzie ważna tylko jeżeli studiujemy na kierunku odpowiednim lub pokrewnym dla danej specjalności uprawnień budowlanych.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Od kiedy liczy się praktyka
Twoje dane: