Koordynacja inwestycji z ramienia inwestora jako Praktyka zawodowa

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Koordynacja inwestycji z ramienia inwestora jako Praktyka zawodowa

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #16872 Odpowiedz
   Piotr
   Gość

   Dzień dobry,
   Pracowałem przez dwa lata w zakładzie produkcyjnym na stanowisku koordynatora inwestycji. W tym czasie zakład został powiększony o halę produkcyjną. Rozbudowa ta wymagała uzyskania pozwolenia na budowę i została wykonana przez firmę zewnętrzną, z której ramienia byli zatrudnieni kierownicy budowy i robót. Czy jest szansa, że czas nadzorowania tej budowy zostanie zaakceptowany jako praktyka zawodowa (zakładając oczywiście, że zostanie podpisana przez kierownika robót)?

  • #16904 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Wszystko będzie zależeć tu od zakresu wykonywanych obowiązków na danym stanowisku.
   Praktyka na budowie powinna polegać na wykonywaniu obowiązków bezpośrednio na placu budowy i rozwiązywaniu zadań techniczno-organizacyjnych związanych z prowadzeniem robót. Czyli w skrócie należy wykonywać dokładnie takie obowiązki jak kierownik budowy lub robót, ale pod jego bezpośrednim nadzorem. Jeżeli więc w ramach wykonywanych obowiązków kierował Pan pracami ekip budowlanych, kontrolował jakość robót, sprawdzał wbudowane materiały budowlane, dbał o BHP to będzie szansa taką praktykę zaliczyć.
   Zwykle jednak koordynator inwestycji kojarzy się z obowiązkami bardziej biurowymi i bardziej można porównać jego pracę do zadań inspektora nadzoru budowlanego. A przypomnijmy, iż PIIB nie akceptuje praktyki zawodowej pod jego kierownictwem, uznając jej zakres za nieodpowiedni. https://uprawnieniabudowlane.pl/praktyka-pod-kierownictwem-inspektora-nadzoru/

   • #16912 Odpowiedz
    Piotr
    Gość

    W zakres moich obowiązków był dokładnie taki jak przywołany – kontrolowanie jakości wykonanych prac i wbudowanych materiałów, zgodność prac z projektem, jak również pilnowanie przestrzegania przepisów BHP przez robotników. Na budowie byłem codziennie.
    Czy jeżeli komisja kwalifikacyjna uzna to za praktykę to czy mam się liczyć z tym, że czas ten będzie uwzględniony w 50% (jak w przypadku praktyki w organach nadzoru), czy będzie rozliczony 1:1?

    • #16932 Odpowiedz
     uprawnienia
     Opiekun forum

     Raczej należy spodziewać się tutaj jednoznacznej decyzji tzn. albo praktyka zostanie uznana w całości, albo odrzucona.
     Ostateczną decyzje podejmuje komisja na podstawie dokumentów, oraz ewentualnych wyjaśnień.
     Niestety wyroki ich są niezbadane i niekiedy zadziwiające, więc ciężko o gwarancję.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Koordynacja inwestycji z ramienia inwestora jako Praktyka zawodowa
Twoje dane: