Jak zmusić kierownika praktyki do podpisania oświadczenia

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Jak zmusić kierownika praktyki do podpisania oświadczenia

 • Ten wątek ma 1 odpowiedź. Ostatnia aktualizowany w dniu 01/05/2021 przez Paulina93.
Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #14299 Odpowiedz
   Patryk
   Gość

   Chciałby zapytać wszystkich jak i czy da się zmusić mojego kierownika praktyki zawodowej do podpisania oświadczenia o odbyciu praktyki.
   Do tej pory współpraca między nami układała się dosyć dobrze. Tutaj muszę dodać iż kierownik jest jednocześnie moim szefem tzn. osobą mnie zatrudniającą. W ostatnim czasie jednak poróżniły Nas kwestie finansowe i zastanawiam się nad zmianą pracy. Obawiam się jednak o dotychczas już odbytą praktykę zawodową. Jest jej już prawie rok.

   Czy w takiej sytuacji kierownik praktyki będzie miał obowiązek podpisania mojej praktyki? Są jakieś przepisy to regulujące?

  • #14302 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Niestety w obecnej sytuacji nie istnieją żadne przepisy prawne, które obligowałyby kierownika praktyki zawodowej do podpisania oświadczenia potwierdzającego odbycie praktyki. To decyzja zależna wyłącznie od niego i tak naprawdę ciężko będzie cokolwiek wymusić w tym wypadku.

   Kandydat ubiegający się o uprawnienia ma możliwość zgłoszenia naruszenia zasad etyki zawodowej do okręgowej izby inżynierów, w której kierownik jest zarejestrowany. Natomiast rezultat takiego zgłoszenia może być „różny”. Kierownik praktyki może stwierdzić, iż nie podpisał praktyki gdyż podopieczny nie wywiązywał się z powierzanych obowiązków lub wykonywał je niedbale… I ciężko będzie z tym polemizować.

   Tak więc w tym wypadku najlepszą drogą będzie dążenie do polubownego rozwiązania tego sporu.

   Kolejną sprawą jest jak najszybsze podpisanie przez kierownika praktyki po jej zakończeniu. Wiele było losowych przypadków oraz zdarzeń np. związanych ze stanem zdrowia, gdzie kierownik praktyki już nie zdążył jej podpisać i taka praktyka po prostu przepadła.

  • #14315 Odpowiedz
   Paulina93
   Gość

   Spróbuj postraszyć go zgłoszeniem sprawy do komisji etyki zawodowej PIIB. W moim przypadku to zadziałało i jakoś doszliśmy do porozumienia.

   Jeżeli jednak będzie szedł w zaparte to niestety tak jak napisano , szanse na wygraną są małe.

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Jak zmusić kierownika praktyki do podpisania oświadczenia
Twoje dane: