Energetyka – Uprawnienia projektowe

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Energetyka – Uprawnienia projektowe

 • Ten wątek ma 1 odpowiedź. Ostatnia aktualizowany w dniu 20/04/2021 przez Tomasz.
Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #13848 Odpowiedz
   MariuszN
   Gość

   Witam,
   Czy wymagane jest wykazanie (w formie wydruku/elektronicznie)projektów, przy których opracowywaniu się uczestniczyło podczas praktyki zawodowej? Jeżeli tak, to czy wymagane jest wtedy wpisanie w tabelkę projektową, oświadczenie oraz na stronie tytułowej jako osoba opracowująca projekt?

  • #13857 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Zwykle razem z dokumentami kwalifikacyjnymi na uprawnienia budowlane izby wymagają przedłożenia jedynie wykazu prac projektowych, przy których się uczestniczyło.

   W przypadku osoby ubiegającej się o uprawnienia budowlane do projektowania, w zawiadomieniu o dopuszczeniu do egzaminu na uprawnienia izba ma prawo zarządzać przedłożenia prac projektowych, przy sporządzaniu których kandydat brał udział.

   Wpisanie danych praktykanta w tabelce na projekcie znacznie ułatwia sprawę, gdyż jasno wynika z tego, iż taki projekt był sporządzany z jego udziałem. Natomiast brak takiego podpisu nie przekreśla takiej praktyki. W takim wypadku zwyczajowo wystarczy potwierdzenie na pierwszej stronie takiej kopii, przez kierownika praktyki zawodowej, iż praktykant brał udział w jego sporządzaniu. Oczywiście najlepiej w formie podpisu i pieczątki oraz, krótkiego oświadczenia.

   Wymagane dokumenty kwalifikacyjne

  • #14289 Odpowiedz
   Tomasz
   Gość

   Mnie izba wezwała do przedstawienia projektów właśnie dopiero w zawiadomieniu.

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Energetyka – Uprawnienia projektowe
Twoje dane: