Czy trudno jest zdać egzamin na uprawnienia budowlane?

Uprawnienia budowlane Forum Egzamin Czy trudno jest zdać egzamin na uprawnienia budowlane?

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #14342 Odpowiedz
   AnetKA
   Gość

   Chciałabym zapytać czy trudno jest zdać egzamin na uprawnienia budowlane. Jak wygląda zdawalność na egzaminie testowym i ustnym?
   Proszę o porady, osoby które już wcześniej zdawały egzaminy ile wcześniej trzeba rozpocząć naukę do egzaminów aby mieć szanse na jego zdanie bez stresu. Czy warto jest brać urlop w pracy czy uda się to pogodzić z rutynowymi obowiązkami na budowie?

  • #14355 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Egzamin na uprawnienia budowlane co do zasady nie jest bardzo trudny i większość osób go zdaje. Natomiast nie jest też tak, że można go zaliczyć z tzw. „marszu”. Wiele wymaganych informacji szczególnie z zakresu obowiazujących przepisów i aktów prawnych, wymaganych na egzaminach nie jest używana na codzień. W związku z tym wszystkie takie zagadnienia trzeba „przerobić” dodatkowo we własnym zakresie

   1/ Egzamin testowy na uprawnienia jest teoretycznie łatwiejszy, jest pewna pula pytań, której opanowanie daje duże szanse na jego zaliczenie. Pytania są ustalone oraz losowo przydzielane przez komisję i na egzaminie otrzymujesz ich kilkadziesiąt. Jeżeli więc dobrze opanujesz materiał to nie będzie problemów. W tym zakresie polecamy nasz program do nauki na egzamin.
   2/ Egzamin ustny według opinii wielu jest trudniejszy, gdyż występuje tutaj czynnik szczęścia. Zestawy składają się z kilku pytań i często dotyczą konkretnych zagadnień. Jeżeli więc miało się z nimi do czynienia podczas praktyki, to mogą okazać się bardzo proste. Jeżeli jednak są z zupełnie innej dziedziny to niekiedy ciężko w tej sytuacji coś zrobić. Dochodzi także tutaj niestety czasem „humor” komisji, która dodatkowym pytaniem może pogrzebać szanse kandydata.

   Statystyki i zdawalność na egzaminie pisemnym oraz ustnym na uprawnienia budowlane.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Czy trudno jest zdać egzamin na uprawnienia budowlane?
Twoje dane: