Zatrudnienie w innej spółce niż ta, w której odbywa się budowa

Strona główna Fora Praktyka zawodowa Zatrudnienie w innej spółce niż ta, w której odbywa się budowa

Temat zawiera 1 odpowiedź, i ma 2 odpowiedzi, ostatnio zaktualizowany przez  uprawnieniabudowlane.pl 3 miesięcy, 1 tydzień temu.

 • Autor
  Wpisy
 • #5417 Odpowiedź

  Mateusz

  Witam,
  Mój szef posiada dwie spółki (dwie inne firmy budowlane / inżynierskie). Budowa odbywa się w firmie A, kierownik budowy będący na własnej działalności gospodarczej świadczy usługi kierownika budowy dla firmy A, ja natomiast jestem zatrudniony w firmie B, jednak wykonuję pracę jako inżynier budowy w firmie A. To, że jestem zatrudniony w firmie B wynika wyłącznie z kwestii ekonomicznych firmy. Czy praktyka do uprawnień budowlanych w takim przypadku będzie zaakceptowana, czy to w jakiej spółce mam umowę o pracę ma znaczenie lub czy w umowie powinien znaleźć się zapis, że będę inżynierem budowy w firmie A (mając umowę z firmą B).
  Pozdrawiam!

 • #5422 Odpowiedź

  W praktyce nie ma to dużego znaczenia gdzie jest zatrudniony kierownik praktyki zawodowej i na podstawie jakiej umowy. Nie ma także obowiązku aby kierownik praktyki oraz kandydat byli zatrudnieni w jednej firmie.

  Najważniejsze jest to aby kierownik pracował na tej samej budowie ( najlepiej aby był wpisany w dziennik budowy ) oraz posiadał odpowiednie uprawnienia do tych o jakie ubiega się kandydat.

Odpowiedz na: Zatrudnienie w innej spółce niż ta, w której odbywa się budowa
Twoje dane: