Zatrudnienie w innej spółce niż ta, w której odbywa się budowa

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Zatrudnienie w innej spółce niż ta, w której odbywa się budowa

 • Ten wątek ma 2 odpowiedzi. Ostatnia aktualizowany w dniu 29/05/2019 przez Dominik.
Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #5417 Odpowiedz
   Mateusz
   Gość

   Witam,
   Mój szef posiada dwie spółki (dwie inne firmy budowlane / inżynierskie). Budowa odbywa się w firmie A, kierownik budowy będący na własnej działalności gospodarczej świadczy usługi kierownika budowy dla firmy A, ja natomiast jestem zatrudniony w firmie B, jednak wykonuję pracę jako inżynier budowy w firmie A. To, że jestem zatrudniony w firmie B wynika wyłącznie z kwestii ekonomicznych firmy. Czy praktyka do uprawnień budowlanych w takim przypadku będzie zaakceptowana, czy to w jakiej spółce mam umowę o pracę ma znaczenie lub czy w umowie powinien znaleźć się zapis, że będę inżynierem budowy w firmie A (mając umowę z firmą B).
   Pozdrawiam!

  • #5422 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   W praktyce nie ma to dużego znaczenia gdzie jest zatrudniony kierownik praktyki zawodowej i na podstawie jakiej umowy. Nie ma także obowiązku aby kierownik praktyki oraz kandydat byli zatrudnieni w jednej firmie.

   Najważniejsze jest to aby kierownik pracował na tej samej budowie ( najlepiej aby był wpisany w dziennik budowy ) oraz posiadał odpowiednie uprawnienia do tych o jakie ubiega się kandydat.

  • #10134 Odpowiedz
   Dominik
   Gość

   A czy będąc zatrudnionym w biurze projektowym jest możliwość odbycia praktyki na budowie, np. umowa o pracę lub umowa zlecenie z firmą budowlaną? Czy muszę być zatrudniony tylko w firmie budowlanej?

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Zatrudnienie w innej spółce niż ta, w której odbywa się budowa
Twoje dane: