Zaświadczenie o przynależności do Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Zaświadczenie o przynależności do Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #22304 Odpowiedz
   Andrzej
   Gość

   Witam. Zbierając dokumenty konieczne do zdobycia uprawnień budowlanych zauważyłem pewną nieścisłość w dokumentach z mojej pierwszej budowy z ubiegłych lat. Otóż staram się o uprawnienia drogowe. Natomiast w dokumencie wydanym przez ówczesnego patrona mojej praktyki zawodowej dotyczącego przynależności do izby inżynierów, zauważyłem, że w jego numerze ewidencyjnym jest oznaczenie BO, a więc specjalność konstrukcyjna. Na pozostałych dokumentach jest wszystko sprecyzowane na uprawnienia drogowe (pieczątki, wszelkie podpisy itp.). Z tego co wiem to ten Pan posiadał uprawnienia konstrukcyjne oraz drogowe. Z czego pierwsze przez niego zdobyte były uprawnienia konstrukcyjne. I tu mam wątpliwości. Czy w przypadku podwójnych uprawnień budowlanych, różnych specjalności w izbie inżynierów posiada się tylko jeden numer? Czy wydany dokument przez mojego patrona będzie uznany, jeśli w numerze ewidencyjnym jest numer dla innej specjalizacji, przy czym mam pewność, że patron posiada dwie specjalizacje? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  • #23335 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   W przypadku posiadania przez patrona praktyki uprawnień w więcej niż jednej specjalności budowlanej, zazwyczaj posiada on jeden numer ewidencyjny w Izbie Inżynierów Budownictwa, który identyfikuje go jako członka tej izby. Numer ten nie zmienia się wraz z uzyskaniem dodatkowych uprawnień w różnych specjalnościach.

   Jeśli chodzi o dokumentację praktyki zawodowej, kluczowe jest, aby dokumenty te precyzyjnie odzwierciedlały charakter pracy, którą wykonywałeś pod nadzorem patrona, zwłaszcza w kontekście specjalności, w której ubiegasz się o uprawnienia. Jeśli patron posiada uprawnienia zarówno konstrukcyjne, jak i drogowe, a Twoja praktyka była związana z pracami drogowymi, dokumentacja powinna to odzwierciedlać.

   W przypadku stwierdzenia nieścisłości w dokumentacji, zalecamy:

   Skontaktowanie się z patronem praktyki: Wyjaśnienie nieścisłości i poproszenie o ewentualne sprostowanie dokumentów, tak aby prawidłowo odzwierciedlały Twoją pracę i specjalność, w której ubiegasz się o uprawnienia.
   Konsultacja z Izba Inżynierów Budownictwa: Zdobycie informacji na temat tego, jak Izba traktuje takie przypadki i czy wymagane jest dodatkowe potwierdzenie specjalizacji patrona.
   Pamiętaj, że każdy przypadek jest indywidualny, a proces weryfikacji dokumentów i uzyskiwania uprawnień może się różnić w zależności od specyfiki sytuacji oraz wymagań konkretnej izby. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie bezpośredni kontakt z PIIB lub odpowiednim oddziałem izby w celu uzyskania dokładnych i aktualnych informacji.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Zaświadczenie o przynależności do Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa
Twoje dane: