Zaliczenie praktyki zawodowej (branża elektryczna)

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Zaliczenie praktyki zawodowej (branża elektryczna)

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #15431 Odpowiedz
   Joachim
   Gość

   Witam serdecznie,

   Pracuje w firmie na umowę o pracę od 3 roku studiów (kierunek elektrotechnika) zatrudniony na umowę o pracę w pełnym etacie na stanowisku Asystent projektanta/Inżynier robót elektrycznych i będę się starał o uprawnienia w zakresie projektowania i kierowania robotami bez ograniczeń. W firmie na zmianę projektuję instalacje fotowoltaiczne lub pracuję na budowie jako inżynier robót. W głównej mierze wykonujemy instalacje fotowoltaiczne przemysłowe do mocy 50 kW, czyli nie wymagające pozwolenia na budowę. Dla każdej inwestycji wyznaczany jest projektant oraz kierownik robót pod którymi w ramach powierzonych zadań wykonuje swoje czynności. W jednym projekcie pracuje przez tydzień pod nadzorem projektanta przy opracowywaniu projektów budowlanych, zaś w innym przez kolejne dwa tygodnie jako inżynier budowy na budowie i przy sporządzaniu projektów powykonawczych. W związku z powyższym przy wypełnianiu zbiorczego zestawienia praktyk pojawiło się przede mną kilka zagwostek. Czy stanowisko na umowie jest akceptowalne? Czy można wykonywać praktykę zawodową tygodniami? Tydzień w biurze projektowym, tydzień na budowie? Czy jeśli inwestycje nie wymagają pozwolenia na budowę to mogę wpisać je w zbiorcze zestawienie praktyk określając cechy instalacji? Czy można liczyć czas praktyki od momentu wizji lokalnej u klienta, czy to tylko czas fizycznie spędzony przed komputerem przy projektowaniu? Czy patronem praktyki musi być osoba z uprawnieniami w zakresie projektowania i kierowania bez ograniczeń, czy można mieć dwóch patronów z oddzielnymi uprawnieniami? Przez lata uzbierałem czasowo wymaganą praktykę i wiedzę jednak zastanawiam się czy zostanie ona zaakceptowana.

  • #15473 Odpowiedz
   Joachim
   Gość

   Czy jest szansa na uzyskanie odpowiedzi? 🙂

  • #15862 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   W takim wypadku należy rozbić zestawienie praktyki na dwa projektowe i wykonawcze. Zestawienia praktyki podpisuje odpowiednio kierownik praktyki na budowie lub projektant w biurze więc zasadne będzie sporządzenie na dwóch formularzach. Okres praktyki od do można wpisać ten sam, natomiast ilości tygodni praktyki już zgodnie ze stanem faktycznym przykładowo praktyka od 1.1.2021-31.12.2021, ilość tygodni praktyki projektowej 20, a praktyki wykonawczej 24.
   Można mieć dwóch kierowników praktyki oddzielnie dla praktyki projektowej, a oddzielnie dla wykonawczej… co w zasadzie jest najczęstszą opcją.

   Niepokoi natomiast trochę zakres praktyki, same instalacje fotowoltaiczne i to jeszcze na zgłoszenie wydaje się niestety mało.
   Dodatkowo proszę zwrócić uwagę, iż projekty powykonawcze mogą nie zostać zaliczone do praktyki zawodowej przez komisje.

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Zaliczenie praktyki zawodowej (branża elektryczna)
Twoje dane: