Zakres wykonywanych prac zaliczanych do praktyki

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Zakres wykonywanych prac zaliczanych do praktyki

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #12043 Odpowiedz
   Michał
   Gość

   Witam !

   Piszę, ponieważ nigdzie nie potrafię znaleźć informacji na temat rodzaju prac które są zaliczane na poczet praktyki do uprawnień budowlanych.

   Jestem zatrudniony w firmie na stanowisku, wcześniej majstra a aktualnie jako inżynier budowy.
   Charakterystyka prac mojej firmy w głównej mierze opiera się na remontach wykonywanych na terenie zakładu inwestora. Rozumiem że wszystkie prace które były prowadzone na podstawie pozwolenia na budowę są zaliczane do praktyki ale co z pracami remontowymi i pracami na zgłoszenie ? Czy jest to ściśle określone że aby praktyka została mi zaliczona musi być ona związana z pozwoleniem na budowę? Czy może można wpisywać do zestawienia praktyk prace które były realizowane bez pozwolenia ale realizowane przez kierownika budowy, który jest moim opiekunem praktyk?

   Pozdrawiam

  • #12059 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Zgodnie z wymaganiami rozporządzenia wszystkie czynności wykonywane w ramach odbywanej praktyki zawodowej powinny być zgodne z zakresem uprawnień budowlanych o jakie się ubiegamy.

   Najprościej i skutecznie jest to wymaganie osiągnąć realizując prace na budowie, na której ustanowiono kierownika budowy.

   W przypadku prac niewymagających pozwolenia na budowę / kierownika budowy może pojawić się wątpliwość czy taki ich zakres faktycznie będzie odpowiedni.

   Prace remontowe oraz wymagające zgłoszenia tylko w niewielkim zakresie wymagają ustanowienia kierownika budowy. Nie wiadomo jak jest w tym wypadku.

   Generalnie warto być tutaj ostrożnym i takiego typu prace wpisywać tylko w niewielkim zakresie. Na pewno nie mogą one stanowić zasadniczej części praktyki, a jedynie dodatek.
   W przepisach bowiem nie zdefiniowano dokładnego katalogu zajęć dozwolonych, a jak pokazuje praktyka interpretacje komisji kwalifikacyjnych mogą być zaskakujące.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Zakres wykonywanych prac zaliczanych do praktyki
Twoje dane: