Wykształcenie do uprawnień w zakresie instalacji sanitarnych, po budownictwie

Uprawnienia budowlane Forum Wykształcenie Wykształcenie do uprawnień w zakresie instalacji sanitarnych, po budownictwie

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #18680 Odpowiedz
   Magdalena
   Gość

   Posiadam ukończone studia I i II stopnia na kierunku budownictwo.
   Planuje zapisać się na zaoczne studia II stopnia na kierunku Inżynieria Środowiska.
   Czy po ukończeniu studiów II stopnia na IŚ (nie mając I stopnia na tym kierunku, tylko na kierunku pokrewnym) będę mogła starać się o uprawnienia w zakresie instalacji sanitarnych bez ograniczeń?
   Czy praktykę będę mogła zacząć dopiero po obronie mgr z Inżynierii Środowiska, czy już teraz, jako że skończyłam studia na kierunku pokrewnym?

  • #19144 Odpowiedz
   Tomasz
   Gość

   Pisałem do swojej okręgowej izby w tej sprawie gdyż rozważam podobną edukacje i odpisali, że bo ukończeniu studiów 2 stopnia z inżynierii środowiska umożliwia mi przystąpienie do egzaminu na uprawnienia bez ograniczeń z zastrzeżeniem że praktykę na budowie mogę dokumentować dopiero po otrzymaniu dyplomu.

  • #23337 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Ukończenie studiów II stopnia na kierunku Inżynieria Środowiska, po wcześniejszym ukończeniu studiów I i II stopnia na kierunku Budownictwo, może umożliwić Ci ubieganie się o uprawnienia budowlane w zakresie instalacji sanitarnych bez ograniczeń.
   Aby uzyskać uprawnienia budowlane, musisz spełnić określone wymagania edukacyjne i zawodowe. Studia na kierunku Inżynieria Środowiska, szczególnie skoncentrowane na instalacjach sanitarnych, mogą dostarczyć odpowiedniej wiedzy i umiejętności technicznych wymaganych dla tej specjalizacji.
   Ważne jest, aby Twoja praktyka zawodowa była odpowiednio udokumentowana i potwierdzona przez osoby z uprawnieniami budowlanymi. Warto również skonsultować się z odpowiednią izbą zawodową (np. Polską Izbą Inżynierów Budownictwa), aby upewnić się, że Twoje doświadczenie spełnia wymogi.

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Wykształcenie do uprawnień w zakresie instalacji sanitarnych, po budownictwie
Twoje dane: