Wykształcenie a uprawnienia

Uprawnienia budowlane Forum Wykształcenie Wykształcenie a uprawnienia

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #16716 Odpowiedz
   Cezary
   Gość

   Dzień dobry,

   aktualnie ukończyłem studia I stopnia z tytułem inżyniera na kierunku gospodarka przestrzenna. Pracuję w biurze projektowym na stanowisku asystenta projektanta drogowego a z projektowaniem wiąże swoją przyszłość zawodową. Czy po ukończeniu studiów II stopnia na kierunku budownictwo będę mógł uzyskać uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w branży drogowej? Jeśli nie to czy istnieje inny sposób uzyskania uprawnień?

  • #16771 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Kierunek gospodarka przestrzenna niestety nic nie daje w zakresie ubiegania się o uprawnienia budowlane. Natomiast ukończenie studiów na kierunku budownictwo, umożliwia już ubieganie się o uprawnienia bez ograniczeń w specjalności inżynieryjnej drogowej. Kwestia do sprawdzenia czy przejście ze studiów na kierunku gospodarka przestrzenna na kierunek budownictwo będzie możliwe, ale rozumiem że to zostało już sprawdzone.
   Może okazać się natomiast potrzebne uzupełnienie różnic programowych przy przejściu na tak odmienny kierunek studiów. Warto więc zadać pytanie w konkretnej okręgowej izbie inżynierów jak to jest u Nich traktowane. Każda komisja kwalifikacyjna ma bowiem dużą autonomię w podejmowaniu decyzji o kwalifikacji.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Wykształcenie a uprawnienia
Twoje dane: