Ustny egzamin na uprawnienia budowlane a laptop czy telefon

Uprawnienia budowlane Fora Egzamin Ustny egzamin na uprawnienia budowlane a laptop czy telefon

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #4737 Odpowiedz
  jarek099
  Gość

  Będe podchodził w tej sesji WIOSNA 2019 do egzaminu na uprawnienia budowlane. Zastanawiam się czy na egzaminie testowym można używać przyniesionego laptopa, tabletu lub telefonu i sprawdzać np akty prawne w formie PDFów. Czy jest to gdzieś uregulowane w przepisach?

  #4739 Odpowiedz
  uprawnienia
  Opiekun forum

  W przypadku regulaminu przeprowadzenia egzaminów na uprawnienia budowlane w PIIB ta kwestia nie jest oficjalnie uregulowana. Natomiast wiele okręgowych izb podaje ograniczenia we własnym zakresie. Przykładowo podlaska okręgowa izba inżynierów na swej stronie internetowej z terminami egzaminów ustnych informuję, iż korzystanie z wszelkich urządzeń elektronicznych jest zabronione. Prawdopodobnie w zdecydowanej większości okręgowych izb, nawet jeżeli nie jest to wcześniej wprost określone to korzystanie z komputerów i urządzeń mobilnych podczas egzaminu ustnego będzie zabronione.

  W przypadku uprawnień architektonicznych IARP reguluje tę kwestię bezpośrednio w swoim regulaminie postępowania kwalifikacyjnego:

  Osobom egzaminowanym zabrania się korzystania podczas całego egzaminu z urządzeń wyposażonych w pamięć elektroniczną oraz służących do porozumiewania się na odległość (telefony komórkowe, komputery, laptopy, tablety, mikrofony, słuchawki itp.)

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
Odpowiedz na: Ustny egzamin na uprawnienia budowlane a laptop czy telefon
Twoje dane: