Uprawnienia telekomunikacyjne po elektrotechnice/elektroenergetyce

Uprawnienia budowlane Forum Wykształcenie Uprawnienia telekomunikacyjne po elektrotechnice/elektroenergetyce

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #22285 Odpowiedz
   Marek
   Gość

   Dzień dobry,

   ukończyłem studia inżynierskie i magisterskie na Politechnice Warszawskiej kierunek Elektrotechnika specjalność Elektroenergetyka.

   Chciałbym uzyskać uprawnienia budowlane telekomunikacyjne, według ustawy jest to możliwe po moich studiach, ale jest tam zawarty pewien haczyk, który pozostawia decyzję Izbie.

   Szukam informacji, czy komuś udało się uzyskać uprawnienia telekomunikacyjne po elektrotechnice, jeśli tak to proszę o podanie z jakiej uczelni, specjalizacji i w jakiej Izbie. Proszę także o informacje, czy Izba wymagała jakiś dodatkowych wyjaśnień dokumentów.

  • #23332 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Ukończenie studiów inżynierskich i magisterskich na Politechnice Warszawskiej na kierunku Elektrotechnika, specjalność Elektroenergetyka, stawia Cię w potencjalnie dobrej pozycji do ubiegania się o uprawnienia budowlane w specjalności telekomunikacyjnej. W praktyce jednak, jak sam zauważyłeś, decyzja o przyznaniu takich uprawnień leży w gestii Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa (PIIB) i może zależeć od wielu czynników, w tym od zgodności Twojego wykształcenia i doświadczenia zawodowego z wymaganiami dla tej specjalności.

   Najlepszym źródłem takich informacji będzie bezpośredni kontakt z PIIB lub lokalnymi oddziałami tej izby. Oni mogą dostarczyć informacji na temat przypadków, w których osoby o podobnym wykształceniu jak Twoje uzyskały uprawnienia telekomunikacyjne.

   Warto też wiedzieć, że Izba może wymagać dodatkowych wyjaśnień lub dokumentów, aby ocenić, czy Twój program studiów i zdobyte doświadczenie zawodowe są wystarczające do uzyskania uprawnień w specjalności telekomunikacyjnej. Być może konieczne będzie przedstawienie szczegółowego opisu przebiegu studiów, a także potwierdzenie zdobytego doświadczenia zawodowego, które jest zgodne z wymaganiami dla tej specjalności.

   Podsumowując, Twoje szanse na uzyskanie uprawnień telekomunikacyjnych zależą od wielu czynników, w tym od interpretacji Twojego wykształcenia i doświadczenia przez PIIB. Dlatego zalecamy skontaktowanie się bezpośrednio z tą instytucją, aby uzyskać najbardziej aktualne i konkretnie dopasowane do Twojej sytuacji informacje.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Uprawnienia telekomunikacyjne po elektrotechnice/elektroenergetyce
Twoje dane: