Uprawnienia pomiędzy 1974 a 1995

Uprawnienia budowlane Forum Kwalifikacja Uprawnienia pomiędzy 1974 a 1995

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #16826 Odpowiedz
   Agata
   Gość

   W przedziale 1974r do 1995r nadawanie uprawnień przebiegało w nieco inny sposób. Z tego co rozumiem do uzyskania uprawnień należało posiadać odpowiednie wykształcenie i praktykę zawodową bez żadnego egzaminu. Czy uprawnienia nadane w tych latach nadal są ważne i jakie mają one w tym momencie znaczenie? Mam na myśli podział na uprawnienia z ograniczeniami i bez w stosunku do uprawnień wcześniejszych czyli np do ”projektowania powszechnie znanych rozwiązań”. Jak można odnieść jedne uprawnienia do drugich i jakie zakresy obowiązków mogą w tym momencie wykonywać osoby posiadające starsze uprawnienia?

  • #16901 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Uprawnienia nabyte we wcześniejszych latach w tym zawierające zapisy w decyzji „o powszechnie znanych rozwiązaniach” lub „w budownictwie osób fizycznych” są nadal ważne. Natomiast ich zakres nie odpowiada jednoznacznie obecnie istniejącym zakresom uprawnień lecz jest mniejszy i nie będą one odpowiednie dla wielu zastosowań. Jako przykład można podać , iż PIIB nie akceptuje kierowników praktyki posiadających wspomniane uprawnienia.
   Co do szczegółów to niestety decyzje i zapisy w niej były wydawane indywidualnie więc ciężko jest uogólniać.
   Natomiast warto wiedzieć ,iż w przypadku wątpliwości co do posiadanych uprawnień budowlanych można zwrócić się do okręgowej izby inżynierów o interpretację decyzji nadającej takie uprawnienia. Izby mają obowiązek statutowy wydawać takie interpretacje na żądanie strony i będzie ona oficjalnym dokumentem, który można będzie następnie przedstawić np. inwestorowi lub właściwemu organowi.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Uprawnienia pomiędzy 1974 a 1995
Twoje dane: