Uprawnienia instalacyjne – tylko po II stopniu

Uprawnienia budowlane Forum Wykształcenie Uprawnienia instalacyjne – tylko po II stopniu

 • Ten wątek ma 1 odpowiedź. Ostatnia aktualizowany w dniu 17/02/2021 przez Przemek.
Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #12487 Odpowiedz
   Kamil
   Gość

   Ukończyłem studia inżynierskie na kierunku Logistyka i ekologia płynów eksploatacyjnych (WAT) i wybieram się na studia II stopnia na inżynierię środowiska. Czy po uzyskaniu także tytułu magistra uda mi się uzyskać uprawnienia budowlane wykonawcze bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej? Komisja uzna moje studia I stopnia (które są bardziej w kierunku petrochemii niż budownictwa) czy muszę ponownie zrobić inżyniera np. z budownictwa lub inż. środowiska?

  • #12680 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Jeżeli studia na II stopniu kierunku inżynieria środowiska skończą się uzyskaniem tytułu magister inżynier to takie wykształcenie powinno zostać zaakceptowane jako odpowiednie do uzyskania uprawnień w specjalności instalacyjnej sanitarnej.

   W przypadku podejmowania studiów na II stopniu na kierunku innym niż studia I stopnia przy kwalifikacji może zajść potrzeba zdania egzaminu lub też uzupełnienia różnic programowych w trakcie trwania studiów. To już zależy od wymagań konkretnej uczelni.

  • #20858 Odpowiedz
   Przemek
   Gość

   Witam

   Ukończyłem studia niestacjonarne I stopnia Zarządzanie i Inżynieria Produkcji , oraz studia podyplomowe ze spawalnictwa. Chciałbym w niedalekiej przyszłości zrobić uprawnienia o specjalność instalacyjna w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń. Czy ukończenie studiów II stopnia o kierunku energetyka mi to umożliwi.

   Z góry dziękuje za odpowiedz

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Uprawnienia instalacyjne – tylko po II stopniu
Twoje dane: