Uprawnienia budowlane – studia

Uprawnienia budowlane Forum Wykształcenie Uprawnienia budowlane – studia

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #11903 Odpowiedz
   Wiktoria
   Gość

   Witam,
   Czy po studiach na kierunku budownictwo na Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach ( inż – zaocznie) można zrobić uprawnienia budowlane ? Czy ta uczelnia jako prywatna jest dyskwalifikowana ?

  • #11908 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Studia na uczelni prywatnej nie są z definicji zdyskwalifikowane. Natomiast w przypadku szkół prywatnych zwykle programy studiów są nieco okrojone i dostosowane pod to co się sprzedaje na rynku pracy lub spowoduje zainteresowanie przyszłych studentów.

   Należy w takim wypadku sprawdzić czy program studiów na danym kierunku odpowiada programowi studiów na kierunku odpowiednim lub pokrewnym dla danego rodzaju uprawnień.
   Takie sprawdzenie najlepiej jest wykonać porównując np. kierunek budownictwo z takim kierunkiem na renomowanej uczelni państwowej typu np. politechnika. ( porównanie przedmiotów na kierunku + analiza wg punktacji ECTS ).

   Takie porównanie we własnym zakresie bywa kłopotliwe, dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest zapytanie na danej uczelni czy program studiów na danym kierunku umożliwia ubieganie się o konkretne uprawnienia budowlane.
   Ewentualnie należy uzyskać listę przedmiotów na kierunku i udać się do okręgowej izby inżynierów budownictwa lub złożyć pisemne zapytanie w tym zakresie.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Uprawnienia budowlane – studia
Twoje dane: