Uprawnienia Budowlane – branża telekomunikacyjna

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Uprawnienia Budowlane – branża telekomunikacyjna

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #15533 Odpowiedz
   Damian
   Gość

   Cześć,
   Ubiegam się o uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych.
   Mam potwierdzoną przez opiekuna praktyk wymaganą część projektową.
   Obecnie pracuję u Generalnego Wykonawcy jako asystent inżyniera budowy, ogólnie budujemy sieć światłowodową. Moje pytanie jest następujące: Czy praktyka podpisana przez Kierownika Budowy Generalnego Wykonawcy będzie honorowana przez komisję egzaminacyjną? Jako GW mamy swoich podwykonawców, którzy realizując poszczególne odcinki dostarczają nam Oświadczenia swoich Kierowników Budowy. Czy obsługa budowy „zza biurka” czasem z wyjazdami w teren, potwierdzona przez kierownika praktyk tj. kierownika budowy GW będzie honorowana przez komisję egzaminacyjną?
   Dziękuję za odpowiedzi w temacie.

  • #15858 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Praktyka potwierdzana przez kierownika budowy lub robót pracującego w innej firmie jest możliwa do zaliczenia. Nie ma obowiązku by kierownik praktyki oraz praktykant pracowali w jednej firmie. Tak naprawdę jest to sytuacja bardzo częsta.
   Większym problemem może się okazać dla komisji odbywanie praktyki na budowie zza biurka. Oczywiście na papierze pewnie da się to ładnie udokumentować i najprawdopodobniej taka praktyka zostanie zaliczona. Należy tylko wziąć pod uwagę, iż na egzaminie, w szczególności w części ustnej nie będzie żadnej taryfy ulgowej z tego tytułu.
   Dodatkowo kierownik praktyki zawodowej ponosi szeroką odpowiedzialność w związku z nadzorowaniem praktyki zawodowej.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Uprawnienia Budowlane – branża telekomunikacyjna
Twoje dane: