Uprawnienia bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej

Uprawnienia budowlane Forum Wykształcenie Uprawnienia bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #10641 Odpowiedz
   Bartek
   Gość

   Witam,
   Bardzo proszę o informację czy posiadając ukończone studia I i II stopnia na kierunku Elektronika i Telekomunikacja oraz studia II stopnia na kierunku Elektrotechnika mogę formalnie ubiegać się o uprawnienia bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych. Podobno niektóre izby wymagają wykształcenia na kierunku odpowiednim zarówno I jak i II stopnia. Co jednak w sytuacji gdy studia I stopnia są kierunku pokrewnego (Elektronika i Telekomunikacja) a studia II stopnia kierunku odpowiedniego (Elektrotechnika). Z góry bardzo dziękuję za informację.

  • #10789 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Niektóre izby faktycznie mogą stawiać takie wymaganie podczas kwalifikacji wykształcenia, nawet pomimo tego, iż aktualnie w przepisach jest mowa o wymaganiach odnośnie ukończenia jedynie II stopnia studiów na kierunku odpowiednim.
   Niestety nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi, jedyną drogą jest złożenie dokumentów kwalifikacyjnych co wiąże się już z opłatami. Można też spróbować udać się na dyżur członka OKK w konkretnej izbie, którego zadaniem jest wyjaśnianie takich wątpliwości.
   W przypadku niezgodności I stopnia kierunku studiów może okazać się potrzebne nadrobienie różnic programowych ( jeżeli ktoś jest już po II stopniu to raczej nie wchodzi to w grę), ewentualnie badane są przedmioty jakie były na I stopniu studiów ( wg ECTS ) i porównywane z przedmiotami wymaganymi na kierunki odpowiednim. Jednak te procedury mogą także być uznaniowe więc jedyną drogą jest kontakt bezpośrednio z okręgową izbą.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Uprawnienia bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej
Twoje dane: