Skąd pytania na egzamin ustny w lubuskiej PIIB

Uprawnienia budowlane Forum Egzamin Skąd pytania na egzamin ustny w lubuskiej PIIB

 • Ten wątek ma 1 odpowiedź. Ostatnia aktualizowany w dniu 03/05/2021 przez Ola.
Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #14339 Odpowiedz
   Piotr89
   Gość

   Będę zdawał egzamin na uprawnienia budowlane w lubuskiej izbie inżynierów. Z pytaniami na egzamin testowy nie ma problemów, natomiast w przypadku egzaminu ustnego nie jest już tak fajnie.
   Lubuska PIIB to mała izba a ja zdaje na uprawnienia mostowe i szukając pytań na egzamin ustny w tej specjalności widzę, że jest tego naprawdę niewiele.

   Jeżeli ktoś miałby jakieś materiały lub pomysł gdzie szukać pytań z egzaminów ustnych w tej izbie proszę o informacje w tym wątku.

  • #14358 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   W przypadku gdy zdajesz w izbie mniej popularnej i wybieranej przez zdających, lub Twój zakres i specjalność uprawnień nie posiada wielu materiałów do nauki proponujemy posłużyć się pytaniami i materiałami z innych izb.

   Prawda jest taka, że wiele zagadnień z sesji egzaminacyjnych, z egzaminów ustnych dobierana jest lub opiera się na tej samej puli pytań egzaminacyjnych. Pytania powtarzają się pomiędzy izbami okręgowymi lub są bardzo podobnie sformułowane. Aby dobrze się przygotować do egzaminu warto więc przeglądnąć wszystkie dostępne zagadnienia, a nie tylko w obrębie swojej izby. Egzamin ustny na uprawnienia ma bardziej losowy charakter. Można trafić na zestaw ” łatwy” i nie będzie problemów. Ale można także dostać pytania nie ze swojej dziedziny, z którymi nie miało się wcześniej do czynienia w pracy i wtedy naprawdę trzeba improwizować.

   W przypadku zagadnień i pytań związanych z przepisami prawnymi ( w każdym zestawie zwykle jest ich kilka) można nawet przerabiać pytania nie ze swoich specjalności. Zwykle są one bowiem uniwersalne i w przypadku takich przepisów jak ustawa Prawo budowlane, KPA czy Kodeks Cywilny pasują do każdej specjalności uprawnień budowlanych.

  • #16229 Odpowiedz
   Ola
   Gość

   Cześć, mam ten sam problem. Zdaję 1. Raz z mostowych do projektowania.
   Proszę o kontakt przez maila:
   o.j.pracownia@gmail.com

Oglądasz 2 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Skąd pytania na egzamin ustny w lubuskiej PIIB
Twoje dane: