Sanitarne wykonawcze dolnośląska izba 2021

Uprawnienia budowlane Forum Egzamin Sanitarne wykonawcze dolnośląska izba 2021

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #16248 Odpowiedz
      Katarzyna
      Gość

      II sesja 2021r. w dobie pandemii, komisja składała się z trzech osób. Tempo okrutne, bo na przygotowanie miałam 25 minut. Zestaw 8 pytań, dość szczegółowych. Nastawiona byłam raczej na wszystko co związane z sieciami tym bardziej, że praktyka obejmowała pracę przy sieciach wod.-kan.
      Pytania:
      1. Kto prowadzi centralny rejestr uprawnień
      2. Narysuj podstawowy schemat przyłącza kanalizacyjnego
      3. Narysuj szkic działki ze studnią wodociągową (własnym ujęciem)i przydomową oczyszczalnią ścieków(system rozsączający). Tutaj padło dodatkowe pytanie- głębokości w odniesieniu do poziomu wód gruntowych.
      4. Wymień przykłady zespołów zabezpieczających przed wtórnym zanieczyszczeniem wody. W jaki sposób je dobieramy- ( norma ).
      5. Kto wyznacza strefy kontrolowane sieci gazowych- trzeba tak manewrować wypowiedzią zeby oprócz info ze projektant wspomnieć słowa klucze czyli strefy i klasy lokalizacji
      6. Przykłady substancji szkodliwych i sposoby ich składowania, zgodnie z przepisami BHP
      7. Jak rozmieszczone są otwory wentylacyjne w pomieszczeniu w którym zbierają się pyły szkodliwe dla zdrowia mogące powodować wybuch.
      Ósmego nie pamiętam niestety.
      Podsumowanie po egzaminie dla osób które będą podchodzic? Zapanować nad nerwami i presją czasu. Zacząć najlepiej od napisania tego co sie wie i wie się skąd. Potem już jakos idzie. Na egzaminie postarać sie mówić na temat wszystko co sie wie (proste:), wszelkie manewry między tematem kończą się uwagą – do rzeczy, proszę mówić na temat.
      Zdałam za pierwszym razem, życzę wzystkim powodzenia.

    • #16272 Odpowiedz
      uprawnienia
      Opiekun forum

      dzięki za pytania i opis egzaminu

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Sanitarne wykonawcze dolnośląska izba 2021
Twoje dane: