Rozliczanie praktyki projektowej

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Rozliczanie praktyki projektowej

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #16621 Odpowiedz
   Tomasz
   Gość

   Mam kłopot z rozliczaniem czasowym praktyki projektowej, bo projektów realizuje się ileś równolegle, wzajemnie się zazębiają czasowo. Jak to wpisywać? Nawet jak projekt trwa powiedzmy od rozpoczęcia do zakończenia 12 miesięcy, to nie siedzi się nad nim 12 miesięcy, bo wędruje on po urzedach do uzgodnień itp. równolegle w tym czasie wykonuje się inne zadania.

   Druga sprawa, co z projektami, które realizowane sa nie na pozwolenie na budowę, tylko na zgłoszenie? W drogownictwie bardzo duża ilość projektów – przebudów dróg nie idzie na pozwolenie na budowę, tylko jako zgłoszenie robót budowlanych. Co z nimi? Wpisywać je?

  • #16690 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Przy rozliczaniu czasu praktyki należy wpisywać okres praktyki od do faktyczny termin rozpoczęcia i zakończenia danego projektu. Nawet jeżeli wykonywało się ich kilka jednocześnie lub ich okresy się zazębiają. Natomiast w kolumnie okres praktyki w tygodniach należy podać faktyczną ilość czasu pracy poświęconą na dany temat projektowy. To już zleży od praktykanta i potwierdzającego kierownika praktyki jak to wyliczą. Oczywiście wszystko razem powinno być spójne i racjonalne.
   Jeżeli chodzi o projekty na zgłoszenie to także można je wpisywać natomiast najwyższą rangę i udział powinny mieć projekty o dużym zakresie czyli te na pozwolenie na budowę. Tak więc jeżeli będzie to kilka miesięcy takich projektów na zgłoszenie to nie powinno być problemu. Gorzej gdy będą stanowić 100% praktyki oraz wszystkie będą dotyczyć tego samego zakresu.

   • #16705 Odpowiedz
    Tomasz
    Gość

    Dziękuję za odpowiedź, co do drugiej części i projektów o 'dużym zakresie’, to właśnie w tym rzecz że procedura administracyjna w przypadku dróg niekoniecznie ma odzwierciedlenie w wielkości projektu.
    Np. 30 km przebudowy drogi krajowej czy wojewódzkiej, pójdzie jako zgłoszenie robót budowlanych, bo mieści się w pasie drogowym i zgodnie z Prawem Budowlanym jest to zwolnione z konieczności PnB. Z kolei głupi parking przed budynkiem, stanowiący wkładkę do PB całego budynku będzie na PnB. I tu mam dysonans w kontekście wpisywania w zestawienie praktyk. Ten drugi projekt miałby być istotniejszy z punktu widzenia praktyki przez sam fakt „lepszej” procedury administracyjnej?

    • #16770 Odpowiedz
     uprawnienia
     Opiekun forum

     Jeżeli na zgłoszenie realizowane są faktycznie prace o tak dużym zakresie to także będą one odpowiednie do uwzględnienia w ramach odbywanej praktyki zawodowej.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Rozliczanie praktyki projektowej
Twoje dane: