Rozliczanie praktyk na własnej działalności gospodarczej

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Rozliczanie praktyk na własnej działalności gospodarczej

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #5446 Odpowiedz
   Janusz
   Gość

   Witam,
   Przez ostatni rok pracowałem w firmie budowlanej na własnej działalności gospodarczej. Praca trwała po 8 godzin dziennie tak jak na umowie o pracę. Pracowałem w tym czasie na trzech budowach, i na każdej miałem swojego opiekuna z uprawnieniami, który może mi podpisać odbytą praktykę. Czy w takim wypadku wystarczy że w zestawieniu praktyk w kolumnie „forma odbywania praktyki” wpiszę, że była to własna działalność gospodarcza?

  • #5449 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Tak, w takim wypadku należy wpisać jako formę odbywania praktyki – własna działalność gospodarcza. Oczywiście należy także dołączyć wymagane oświadczenia kierowników praktyki oraz zestawienia zbiorcze.

  • #10389 Odpowiedz
   Mateusz
   Gość

   Witam ,

   czy takie oświadczenie kierownika/opiekuna winno być sporządzone po każdym obiekcie ujętym w zestawieniu zbiorczym( projekt/ obowiązki na budowie), czy wystarczy sporządzić go na końcu po odbyciu całej praktyki?

  • #10782 Odpowiedz
   Aleksandra
   Gość

   Cześć,
   A co jeśli mój opiekun praktyk nieoczekiwanie zmarł i nikt inny w biurze nie ma uprawnień i nie może ich podpisać?

   Architektura

  • #10817 Odpowiedz
   Wojtas
   Gość

   Witam,
   Czy jeżeli ubiegam się o uprawnienia sanitarne bez ograniczeń, to czy zostanie zaliczona praktyka gdzie kierownik ma uprawnienia w ograniczone ?

  • #11037 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   1/ Najlepiej sporządzać oświadczenia po każdym obiekcie na wypadek nieprzewidzianych okoliczności jak np. zwolnienie z pracy, konflikt, kłopoty zdrowotne
   2/ W przypadku śmierci kierownika praktyki, jeżeli on był jedyną osobą nadzorującą taka praktyka niestety przepada i trzeba ją odbyć na nowo
   3/ Uprawnienia kierownika powinny być tożsame z tymi o jakie się ubiegamy, tak więc jeżeli ubiegamy się o uprawnienia bez ograniczeń, to takie także powinien posiadać nasz kierownik.

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Rozliczanie praktyk na własnej działalności gospodarczej
Twoje dane: