Praktyka zawodowa umowa o prace u ojca

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Praktyka zawodowa umowa o prace u ojca

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #13945 Odpowiedz
   ŁUKASZ
   Gość

   Witam pracowalem w firmie taty przez 9 lat jako majster budowy. Tata jako szef ma uprawnienia drogowe i pelnil funkcje kierownika budowy. Czy moge zaliczyc prace u ojca do uprawnien budowlanych?

  • #13957 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Obecne przepisy regulujące nabywanie uprawnień budowlanych nie wprowadzają żadnych ograniczeń w tym zakresie. Tak więc możliwe będzie odbywanie praktyki zawodowej w wypadku gdy kierował taką praktyką będzie członek rodziny, w tym wypadku ojciec.

   Oczywiście warto podkreślić, iż muszą być spełnione wszystkie pozostałe warunki odnośnie odpowiednich uprawnień budowlanych kierownika praktyki oraz jego czynnego członkostwa w samorządzie zawodowym inżynierów budownictwa PIIB. Lista wykonywanych czynności w ramach praktyki zawodowej również powinna odpowiadać specjalności uprawnień o jakie się ubiegamy.

   Zwracamy jednak uwagę, iż w takim przypadku gdy praktyka kieruje osoba spokrewniona, co może zostać wykazane przy wypełnianiu dokumentów kwalifikacyjnych, komisja kwalifikacyjna może być bardziej podejrzliwa. Więc tym bardziej należy dopilnować spełnienia wszystkich wymogów formalnych.

   Oczywiście pominięta została tutaj kwestia odpowiedniego wykształcenia, gdyż pytanie go nie dotyczyło.

  • #13983 Odpowiedz
   ŁUKASZ
   Gość

   Dziekuje za odpowiedź i mam jeszcze jedno pytanie. Jezeli tata załóżmy mial z 1,5 roku swoich budów ,gdzie sam był kierownikiem robót z uprawnieniami mostowymi ograniczonymi.Reszte 1,5 roku byl podwykonawcą ,gdzie byla inna osoba kierownikiem budowy z pełnymi uprawnieniami. Podpowiem ze jestem po studiach 1 stopnia i potrzebuję 3 lata praktyki na uprawnienia bez ograniczeń. Czy moge zaliczyc te praktyki do uprawnień bez ograniczeń czy musze skladac wniosek o uprawnienia z ograniczeniami i podac tylko tą praktyke u ojca?

  • #13993 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   To już zależy kto faktycznie nadzorował taką praktykę zawodową ten podpisuje oświadczenie oraz zestawienie praktyki. Jeżeli praktyka była kontrolowana przez kierownika z pełnymi uprawnieniami to jak najbardziej może on ją potwierdzić.

   Natomiast jeżeli opiekun praktyki posiada jedynie uprawnienia ograniczone, to może nadzorować praktykę jedynie do uprawnień w ograniczonym zakresie.

Oglądasz 3 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Praktyka zawodowa umowa o prace u ojca
Twoje dane: