Praktyka zawodowa na uprawnienia budowlane i praca zdalna

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Praktyka zawodowa na uprawnienia budowlane i praca zdalna

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #14298 Odpowiedz
   RomekWaw
   Gość

   Pracuje w pracowni projektowej przy sporządzaniu projektów konstrukcyjno-budowlanych jako asystent projektanta. Od pół roku staram się gromadzić doświadczenie zawodowe do zdobycia uprawnień budowlanych projektowych. Do tej pory mi się to udawało, natomiast od pewnego okresu mój pracodawca w związku ze złą sytuacją pandemiczną wysłał Nas na pracę w systemie zdalnym.

   Po początkowych problemach organizacyjnych udało się wyrobić odpowiedni system pracy. W pracowni większość czasu i tak wykonywana była na komputerze. Jedyną różnicą jest fakt, że teraz komunikacja pomiędzy pracownikami odbywa się online przez komunikator i e-maile.

   Zastanawiam się natomiast czy taka praktyka jako praca zdalna będzie zaliczona do praktyki zawodowej przez komisje kwalifikacyjną?

  • #14300 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   To ciekawe pytanie ale w obecnej sytuacji bardzo na czasie. Na chwilę obecną kwestia praktyki zawodowej w formie pracy zdalnej nie jest uregulowana bezpośrednio w przepisach. Te jak wiadomo niekiedy są bardzo opóźnione w stosunku do realnych problemów. Nie ma także na chwilę obecną żadnych oficjalnych interpretacji samorządów zawodowych.

   Ustawa Prawo budowlane w art. 14 ust.4 podaję wymaganie, iż praktyka zawodowa powinna polegać na bezpośrednim uczestnictwie w pracach projektowych lub wykonywaniu obowiązków na budowie.
   O ile w przypadku praktyki na budowie ciężko sobie wyobrazić wykonywanie obowiązków w formie pracy zdalnej, to dla praktyki projektowej w Naszej opinii jest to możliwe. Jeżeli jest bezpośredni kontakt z kierownikiem praktyki i on na bieżąco kontroluje tak wykonywaną pracę to istniej duża szansa na zaliczenie takiej praktyki zawodowej przez komisje kwalifikacyjną.
   Co do zasady w większości sytuacji, tak jak napisałeś wykonywanie obowiązków nie różni się zasadniczo od pracy w biurze.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Praktyka zawodowa na uprawnienia budowlane i praca zdalna
Twoje dane: