Praktyka zawodowa na fit-outach

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Praktyka zawodowa na fit-outach

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #22946 Odpowiedz
   Piotr
   Gość

   Witam
   Pracuję jako inżynier budowy w firmie zajmującej się generalnym wykonawstwem wnętrz budynków (tzw. fit-outy, na które nie potrzeba pozwolenia na budowę). Czy praktyka w takiej firmie liczy się do uprawnień konstrukcyjno-budowlanych? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.

  • #23333 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Praktyka zawodowa zdobyta jako inżynier budowy w firmie zajmującej się generalnym wykonawstwem wnętrz budynków, choć jest cenna z punktu widzenia doświadczenia zawodowego, może nie być bezpośrednio zaliczana do wymaganej praktyki do uzyskania uprawnień konstrukcyjno-budowlanych w Polsce. Kluczowym aspektem jest tutaj zakres i rodzaj wykonywanych obowiązków oraz zgodność tych doświadczeń z wymaganiami określonymi w przepisach dotyczących uprawnień budowlanych.

   Praktyka wymagana do uzyskania uprawnień konstrukcyjno-budowlanych zazwyczaj musi obejmować doświadczenie w pracach związanych bezpośrednio z konstrukcjami budowlanymi, takimi jak projektowanie, kierowanie budową, nadzór nad pracami budowlanymi czy udział w procesach techniczno-budowlanych związanych z realizacją obiektów budowlanych, które wymagają pozwolenia na budowę.

   Praca nad projektami typu fit-out, chociaż obejmuje aspekty związane z wnętrzami budynków, może nie obejmować bezpośrednio prac nad konstrukcjami nośnymi czy elementami mającymi kluczowy wpływ na bezpieczeństwo i trwałość budynku. Jednakże, doświadczenie zdobyte w zakresie koordynacji prac, zarządzania projektami i współpracy z zespołem może być wartościowe i pomocne w przyszłej karierze zawodowej.

   Dla uzyskania bardziej precyzyjnych informacji na temat zaliczenia takiej praktyki do wymaganej do uprawnień konstrukcyjno-budowlanych, najlepiej jest skonsultować się bezpośrednio z lokalnym oddziałem Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa (PIIB) lub inną odpowiednią instytucją zawodową. Mogą oni udzielić dokładnych informacji dotyczących wymagań i kryteriów oceny praktyki zawodowej w kontekście ubiegania się o uprawnienia budowlane.

   • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 months temu przez uprawnienia.
Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Praktyka zawodowa na fit-outach
Twoje dane: