Praktyka zawodowa – instalacje sanitarne

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Praktyka zawodowa – instalacje sanitarne

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #18033 Odpowiedz
   Paula
   Gość

   Witam,
   Posiadam 3-letnie doświadczenie w pracy jako projektant systemów wentylacji pożarowej oraz ukończone studia na kierunku inżynieria środowiska (mgr inż.).
   Zastanawiam się nad rozpoczęciem przygotowań do celu jakim jest uzyskanie uprawnień budowlanych w zakresie instalacji sanitarnych – uprawnienia do projektowania bez ograniczeń.
   Jednakże problemem jest monotematyczność odbywanej praktyki. Pytanie czy odbywanie praktyki
   tylko w zakresie jednej specjalizacji może zostać uznane przez komisję kwalifikującą?
   Ponadto oczywiście muszę jeszcze odbyć roczną praktykę na budowie.
   Czy, aby odbyć taką praktykę konieczne jest zatrudnienie się na stanowisku związanym w budową (np. inżyniera budowy)? Nie chciałabym rezygnować z obecnej pracy (typowe biuro projektowe).
   Mogłabym jedynie zmienić aktualną umowę o pracę (pełen etat) na pracę np. w trybie zadaniowym tak, aby móc pogodzić ją w pracą na budowie.
   Proszę o odpowiedź.
   Pozdrawiam

  • #20718 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Niestety ciężko jest odpowiedzieć na pytanie gdyż ostateczna decyzja należy do komisji kwalifikacyjnej. A tutaj niestety jest pewna dowolności i to już zależy od konkretnej osoby/osób. Zawsze warto by zakres praktyki był jak najbardziej szeroki i obejmował możliwie dużo zagadnień z danej specjalności.
   Do praktyki na budowie należy pracować jako inżynier budowy/ asystent kierownika i wykonywać prace bezpośrednio na budowie. Istnieje także opcja oddelegowania pracownika, lub zatrudnienia się na pół etatu w firmie wykonawczej.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Praktyka zawodowa – instalacje sanitarne
Twoje dane: