Praktyka w PKP PLK

Uprawnienia budowlane Fora Praktyka zawodowa Praktyka w PKP PLK

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
 • Autor
  Wpisy
 • #5430 Odpowiedz
  Norbert
  Gość

  Dzień dobry,
  Po dzisiejszej wizycie w izbie mam chyba więcej pytań niz przed nią…
  Mianowicie jestem pracownikiem PKP PLK na stanowisku diagnosty ds. Nawierzchni i podtorza. Moja codzienna praca polega na fachowej ocenie stanu nawierzchni i podtorza kolejowego. Ponadto często uczestniczę w odbiorach prac modernizacyjnych oraz inwestycyjnych. Pracuje na tym stanowisku od ponad 3 lat mój pośredni oraz bezposredni przełożony ma uprawnienia wykonawcze w ograniczonym zakresie. W grudniu ukończyłem 3 rok studiów a w lutym się obronilem. W izbie dowiedziałem się jedynie ze taka praktyka będzie weryfikowane podczas postępowania kwalifikacyjnego. U mnie w zakładzie jest kilka osób z uprawnieniami bez ograniczeń. I teraz nie wiem czy ten czas od grudnia mogę już liczyć jako praktykę? Nie chciałbym aby ten czas okazał się czasem stracony.

  #5435 Odpowiedz
  uprawnienia
  Opiekun forum

  Praktyka zawodowa zaliczania jest po ukończeniu co najmniej 3 roku studiów na odpowiednim kierunku.
  Dodatkowo w przypadku ubiegania się o uprawnienia bez ograniczeń, także takie uprawnienia powinien posiadać kierownik praktyki zawodowej. Tak więc jeżeli jest taka możliwość polecałbym od początku odbywać praktykę pod nadzorem takiem osoby.

  W przypadku kierowników z uprawnieniami ograniczonymi ( szczególnie tych starszej daty ) mogą także pojawić się problemy z akceptacją ich uprawnień w PIIB ze względu na brak zgodności z tymi obecnie obowiązującymi.

Oglądasz 2 wpisy - 1 z 2 (wszystkich: 2)
Odpowiedz na: Praktyka w PKP PLK
Twoje dane: