Praktyka – uprawnienia budowlane bez ograniczeń sp. instalacje energetyczne

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Praktyka – uprawnienia budowlane bez ograniczeń sp. instalacje energetyczne

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #22002 Odpowiedz
   Jan
   Gość

   Dzień dobry
   Szanowni państwo mam tytuł mgr. inż Elektrotechniki. Od kilku lat pracuje w projektującej i wykonującej przyłącza energetycznego niskiego napięcia na stanowisku asystent projektanta. Pomagam przy sporządzaniu dokumentacji projektowej. Czy na danych projektach muszą się znajdować moje dane osobowe, aby można było je uznać w wykazie praktyki zawodowej dotyczącej projektowania? Czy konieczne jest zgłoszenie rozpoczęcia praktyki zawodowej do izby? Czy praktyka związana wyłącznie z przyłączeniami kablowymi jest wystarczająca? Czy projekty bez zgłoszenia ( na artykuł nr 29a) także mogą być zaliczane do praktyki?

  • #23336 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Jeśli pracujesz jako asystent projektanta przy przyłączach energetycznych niskiego napięcia i pomagasz w sporządzaniu dokumentacji projektowej, to Twoje doświadczenie zawodowe może być zaliczone do praktyki zawodowej niezbędnej do uzyskania uprawnień projektowych. Jednak istnieją pewne kryteria i wymogi, które należy spełnić.

   Pierwszą kwestią jest zawartość dokumentacji projektowej. Ważne jest, aby dokumenty, przy których pracowałeś, odzwierciedlały Twoje udział w projekcie. Nie zawsze wymagane jest umieszczenie Twoich danych osobowych na każdym projekcie, ale powinna być możliwość udowodnienia Twojego wkładu w projekt.

   Co do zgłoszenia rozpoczęcia praktyki zawodowej, aktualnie nie jest wymagane oficjalne zgłoszenie do odpowiedniej izby zawodowej, takiej jak Polska Izba Inżynierów Budownictwa.
   W kwestii zakresu praktyki, jeśli skupiasz się wyłącznie na przyłączach kablowych, ważne jest, aby upewnić się, że spełnia to wymogi praktyki zawodowej dla danej specjalności. W niektórych przypadkach może być konieczne posiadanie bardziej zróżnicowanego doświadczenia.

   Projekty wykonane bez formalnego zgłoszenia, na przykład na podstawie artykułu 29a, również mogą być zaliczane do praktyki, pod warunkiem że można je odpowiednio udokumentować i że spełniają one wymogi kwalifikacyjne określone przez izbę.

   W Twoim przypadku, aby uzyskać precyzyjne informacje i potwierdzenie, zalecam skontaktować się bezpośrednio z izbą, do której zamierzasz aplikować o uprawnienia. Mogą oni dostarczyć szczegółowych wytycznych dotyczących praktyki zawodowej, zgłoszeń oraz wymagań dokumentacyjnych.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Praktyka – uprawnienia budowlane bez ograniczeń sp. instalacje energetyczne
Twoje dane: