Praktyka u zarządcy infrastruktury kolejowej

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Praktyka u zarządcy infrastruktury kolejowej

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #14878 Odpowiedz
   Marcin
   Gość

   Witam
   Pracuję w PKP PLK na stanowisku diagnosty ds energetyki (ukończone studia I stopnia, kierunek elektrotechnika). Moje obowiązki to:
   -wykonywanie pomiarów i badań diagnostycznych powierzonych elementów infrastruktury w celu przeprowadzania kontroli stanu technicznego powierzonych elementów infrastruktury,
   -prowadzenie dokumentacji technicznej w zakresie kontrolowanych elementów infrastruktury,
   -współudział w komisjach odbiorczych po remontach, inwestycjach i modernizacjach w celu odbioru wykonanych prac.

   Piszecie Państwo na swojej stronie, że do praktyki nie mogą zostać zaliczone czynności związane z:
   – weryfikacją jakości prowadzonych robót
   – odbiorami robót i urządzeń budowlanych
   – weryfikacją ilości wykonanych prac i rozliczeniami budowy

   Na Państwa stronie pojawia się pojawia się również zapis, że praktyka powinna polegać na wykonywaniu zadań na terenie budowy lub czynności inspekcyjnych i kontrolnych. W jej skład wchodzi także konieczność fachowej oceny stanu technicznego budowli i urządzeń budowlanych oraz samodzielne rozwiązywanie problemów organizacyjnych, technicznych i architektonicznych.

   Co można w takim razie można uznać za wykonywanie czynności inspekcyjnych i kontrolnych? Czy zakres pracy, którą wykonuje zostanie uznany za czynności inspekcyjno – kontrolne?

  • #15048 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Niestety nie ma ściśle ustalonego katalogu czynności, które można zaliczyć. Ostateczną decyzję podejmuje komisja kwalifikacyjna na podstawie złożonych dokumentów. Jej decyzja jest w dużej mierze subiektywna.

   Jeżeli chodzi o stanowisko diagnosty, to generalnie powinno się zaliczać wykonywanie czynności technicznych typu dokonywanie pomiarów, sprawdzeń. Natomiast powinno się unikać wpisywania czynności typowo biurowych/urzędowych np. gdzie czynności na budowie jedynie polegają na wizji lokalnej i ewentualnie podpisania protokołu lub np. rozliczeń finansowych, protokołów itp. Czyli generalnie unikamy czynności biurowo administracyjnych.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Praktyka u zarządcy infrastruktury kolejowej
Twoje dane: