Praktyka – specjalność sanitarna

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Praktyka – specjalność sanitarna

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #17447 Odpowiedz
   Maria
   Gość

   Dzień dobry. Staram się zdobyć uprawnia budowlane w specjalności sanitarnej do kierowania robotami. Aktualnie odbywam praktykę zawodową w firmie (na umowę o pracę) zajmującą się dystrybucją mediów ( między innymi woda, gaz, odbiór ścieków). Moja praca polega na nadzorowaniu robót związanych z remontem/modernizacją istniejących sieci zakładowych oraz nadzór nad pracami związanymi z budową nowych przyłączy do danych sieci. Od czasu do czasu zdarzają się inwestycje w postaci nowych odcinków sieci. Oczywiście moim opiekunem praktyki jest osoba, która posiada odpowiednie uprawnienia budowlane. Czy taki rodzaj praktyki może być udokumentowany.
   Z góry dziękuję za odpowiedź.

  • #17461 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Zwykle wykonywanie obowiązków w przedsiębiorstwie wod-kan bardziej jest związane z czynnościami podporządkowanymi inspektorowi nadzoru inwestorskiego, których komisje kwalifikacyjne nie akceptują.
   Aby praktyka była zaliczona wykonywane czynności powinny polegać na pracy bezpośrednio na budowie, kierowaniu i organizacji robót, nadzorowaniu organizacji budowy i przepisów BHP czyli czynności przypisywanych kierownikowi budowy lub robót. Takie czynności powinny właśnie być nadzorowane przez osobę kierującą bezpośrednio robotami budowlanymi.
   W tym przypadku można brać pod uwagę jedynie zakresy związane z budową nowych odcinków sieci. Prace remontowe i modernizacyjne zwykle nie wymagają udziału uprawnionych osób kierujących, więc zaliczyć ich nie będzie można.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Praktyka – specjalność sanitarna
Twoje dane: