Praktyka projektowa

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Praktyka projektowa

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #17695 Odpowiedz
   Mateusz
   Gość

   Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie praktyki zawodowej w zakresie projektowania w specjalności sanitarnej. Pracuję w zakładzie wodociągów i kanalizacji i mam możliwość sporządzania planów sytuacyjnych przyłączy wodociągowych i kanalizacji sanitarnej pod nadzorem osoby posiadającej uprawnienia projektowe. Czy w tym przypadku mogę traktować to jako praktykę zawodową czy projektowanie przyłączy to zbyt mało? Sporządzane przeze mnie plany sytuacyjne byłyby robione od A do Z, osoba z uprawnieniami pełniłaby tylko nadzór i sprawdzałaby moją pracę po sporządzeniu całego projektu.

   Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

  • #17734 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Praktyka projektowa powinna co do zasady polegać na pracach związanych ze sporządzaniem projektów budowlanych w określonych branżach. Podstawowe miejsce do jej odbywania to więc biuro projektowe związane z daną specjalnością.
   Dodatkowo budowa standardowych przyłączy nie wymaga pozwolenia na budowę, nie jest więc potrzebny także projekt budowlany, a idąc dalej nie jest także potrzebny projektant z uprawnieniami budowlanymi.
   Trzecim aspektem będzie tutaj zakres takiego opracowania projektowego. Zwykle jest bardzo ograniczony, porównując do całości zakresu specjalności instalacyjnej sanitarnej w zakresie projektowym.

   Podsumowując, będzie niestety praktycznie niemożliwe aby okręgowa komisja kwalifikacyjna uznała taką praktykę zawodową jako odpowiednią do uzyskania uprawnień w zakresie projektowym instalacji sanitarnych.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Praktyka projektowa
Twoje dane: