Praktyka projektowa i budowlana a uprawnienia architektoniczne

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Praktyka projektowa i budowlana a uprawnienia architektoniczne

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #11886 Odpowiedz
   Maria
   Gość

   Dzień dobry,

   jestem studentką studiów magisterskich na kierunku Architektura i chcę ubiegać się o uprawnienia architektoniczne do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń. W głowie zrodziły się 2 pytania:

   1. Czy Komisja zalicza w poczet praktyki projektowej praktykę, odbytą nie w pracowni architektonicznej, lecz u dewelopera? Jak kwestia ta wygląda w praktyce?

   2. Czy praktyka projektowa oraz budowlana muszą być odbywane w sposób ciągły? Czy jeśli na przykład odbędę 3-miesięczną praktykę na budowie w jednej firmie, a po roku przerwy – 9- miesięczną praktykę na budowie w drugiej firmie – Komisja zaliczy te 12 miesięcy w poczet praktyki na budowie, niezbędnej do zdobycia uprawnień?

   Będę wdzięczna za odpowiedź!

  • #11889 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   1. Jeżeli chodzi o praktykę wykonawczą na budowie to może zostać zaliczona praca bezpośrednio na budowie. Oczywiście musi być nadzorowana przez kierownika praktyki z odpowiednimi uprawnieniami ( architektonicznymi wykonawczymi lub konstrukcyjno-budowlanymi wykonawczymi) oraz cały zakres praktyki musi być zgodny z zakresem uprawnień o jakie się ubiegamy.

   2. Nie ma potrzeby zaliczania całej praktyki w jednym okresie czasu. Można to podzielić na mniejsze części. Natomiast należy także uważać by tych „części” nie było zbyt wiele. W takim wypadku komisja może nabrać bowiem wątpliwości czy praktykant mogł odpowiednio zapoznać się z całym zakresem zagadnień praktycznych związanych z daną specjalnością uprawnień.

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Praktyka projektowa i budowlana a uprawnienia architektoniczne
Twoje dane: