Praktyka pod patronem

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Praktyka pod patronem

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #17790 Odpowiedz
   Marcin
   Gość

   Dzień dobry,
   Mam pytanie odnośnie odbywania praktyki projektowej pod opieką patrona. Obecnie pracuje jako inżynier budowy w firmie wykonawczej i zdobyłem wymaganą praktykę wykonawczą pod nadzorem kierownika robót budowlanych. Kolejnym krokiem jest praktyka projektowa, jednak zakład pracy nie zajmuje się projektami i nie mógł bym odbyć praktyki pod nadzorem kierownika praktyki. Mam jednak kolegę który projektuje, ponad wymagane 5 lat i chciał bym żeby był moim patronem praktyki. Jaki miało by to wygląd w sposób formalny, dalej mógłbym pracować na etacie a dodatkowo z nim projektować (po godzinach) i wykonane projekty umieszczać w zbiorczym zestawieniu praktyki oczywiście wtedy liczył bym tylko czas praktyki projektowej? Skoro nie musze wykazać powiązania na podstawie umowy to tak to rozumiem. Proszę o rozwianie wątpliwości.
   Pozdrawiam

  • #17814 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Praktyka pod patronatem dotyczy jedynie zakresu projektowego. Nie wymagane jest w tym przypadku podpisywanie ani przedstawianie komisji kwalifikacyjnej umów potwierdzających zatrudnienie.
   Praktyka odbywa się niejako „po znajomości”, a patronem może być np. członek rodziny lub znajomy jak w tym wypadku. Ograniczeniem jest posiadanie 5 letniego doświadczenia zawodowego ( od momentu uzyskania przez niego uprawnień budowlanych). Tak więc to należałoby sprawdzić.
   Dokumentowanie i odbywana praktyka powinna odbywać się w sposób standardowy jak dla praktyki na etacie.
   Jeżeli natomiast będzie łączona z pracą na pełen etat, to nie warto wpisywać więcej nić 4 godziny dziennie. Komisja będzie w tym wypadku bardziej podejrzliwa. Oczywiście warto taką praktykę solidnie przepracować, gdyż na egzaminie ustnym z zakresu praktycznego także takie osoby mają ciężej. 😉

Oglądasz 1 odpowiedź wątku
Odpowiedz na: Praktyka pod patronem
Twoje dane: