Praktyka na uprawnienia wykonawcze

Uprawnienia budowlane Forum Praktyka zawodowa Praktyka na uprawnienia wykonawcze

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #13016 Odpowiedz
   Michał
   Gość

   Witam.
   Mam pytanie odnośnie praktyki zawodowej na uprawnienia wykonawcze instalacyjne.
   W firmie, której pracuje nie ma nikogo z uprawnieniami budowlanymi, jednak wykonujemy prace instalacyjne jako podwykonawca. Czy jeśli na tej samej budowie jest inna firma, która wykonuje roboty z tej samej branży co my i ma kierownika robót z UB czy ta osoba może być moim kierownikiem praktyk?

  • #13017 Odpowiedz
   Michał
   Gość

   I jeszcze jedno pytanie: jeśli moja firma wykonuje roboty, na które nie jest wymagane pozwolenia na budowę, to czy w takim wypadku praktyka będzie zaliczona? Czy w takim wypadku kierownikiem praktyk może być osoba z innej firmy, która nie widnieje nigdzie oficjalnie podczas wykonywania danych robót instalacyjnych?

  • #13030 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Nie ma obowiązku by kierownik praktyki zawodowej i podległy mu praktykant byli zatrudnieni w jednej firmie, tak więc opisywana sytuacja jest jak najbardziej możliwa. Ważne by kierownik posiadał odpowiednie uprawnienia oraz był wpisany w dziennik budowy.

   Jeżeli nie jest wymagane pozwolenie na budowie to także nie jest wymagany kierownik budowy. Zwykle dotyczy do drobnych prac i zleceń, które same w sobie nie powinny stanowić praktyki zawodowej gdyż ich zakres jest z reguły niewielki. Kandydat nie będzie miał możliwości uzyskania odpowiedniej wiedzy i umiejętności praktycznych dla całości prac związanych z daną specjalnością uprawnień budowlanych.

   Nie polecam również wpisywania kierownika zupełnie niezwiązanego z daną budową/ zakresem prac. Komisja kwalifikacyjna może to w większości przypadków zweryfikować i obu inżynierom mogą grozić poważne konsekwencje z tego tytułu.

   Odpowiedzialność osób kierujących praktyką zawodową

  • #13038 Odpowiedz
   Michał
   Gość

   A jeśli budowa wymaga tylko zgłoszenia? Czy wtedy praktyki się zalicza?
   Wracając jeszcze do pierwszego przypadku – jeśli na budowie został ustanowiony kierownik budowy oraz inspektor nadzoru inwestorskiego, a nie jest wymagany kierownik robót, lecz jest na budowie osoba z uprawnieniami to czy wtedy może być kierownikiem praktyk? Jeśli nie widnieje w dzienniku budowy?

  • #13039 Odpowiedz
   Michał
   Gość

   Dodam jeszcze, że powyższa sytuacja dotyczy przypadku ubiegania się o uprawnienia instalacyjne sanitarne, a kierownik budowy ma inny rodzaj uprawnień.

  • #13166 Odpowiedz
   uprawnienia
   Opiekun forum

   Dodam jeszcze, że powyższa sytuacja dotyczy przypadku ubiegania się o uprawnienia instalacyjne sanitarne, a kierownik budowy ma inny rodzaj uprawnień.

   W takim wypadku na budowie powinien zostać ustanowiony kierownik robót z właściwymi uprawnieniami i to on tym wypadku może nadzorować taką praktykę zawodową.

Oglądasz 5 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Praktyka na uprawnienia wykonawcze
Twoje dane: